PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lidl otworzy w tym roku ponad 30 sklepów, sieć wydała na inwestycje 500 mln zł

Autor: PAP 14 marca 2014 11:55

Lidl Polska planuje otworzyć w tym roku ponad 30 nowych sklepów oraz kolejne centrum dystrybucyjne. Obroty sieci wzrosły w ubiegłym roku do ponad 10 mld zł, w tym roku zakładany jest ich dalszy wzrost - poinformował w rozmowie z PAP Radosław Liberski, członek zarządu spółki.

- Planujemy otwarcie w tym roku ponad 30 sklepów w Polsce oraz jednego centrum dystrybucji w okolicy Bydgoszczy, zatrudnimy w sumie ok. 2 tys. osób, podobnie jak w ubiegłym roku - powiedział członek zarządu Lidl Polska.

Obecnie sieć Lidla liczy w Polsce ponad 500 sklepów, spółka ma też 7 centrów dystrybucyjnych. Zatrudnia ok. 13 tys. pracowników.
W ubiegłym roku sieć powiększyła się o ok. 30 sklepów.

- W następnych latach chcemy utrzymać tempo rozwoju, otwierając powyżej 30 sklepów rocznie. Nie sądzę, żebyśmy nasycili rynek w najbliższych 10 latach - powiedział Liberski.

Poinformował, że spółka chce się rozwijać przede wszystkim organicznie. - Jesteśmy zawsze otwarci na propozycje akwizycji, ale na ten moment ich nie przewidujemy - powiedział.

Spółka szacuje, że w 2013 roku wydała na inwestycje ponad 0,5 mld zł, podobnie jak w 2012 roku.

Liberski poinformował, że Lidl w najbliższym czasie nie planuje otwierać sklepu internetowego, choć nie wyklucza tego w przyszłości. Nie planuje też rozwoju poprzez franczyzę.

W 2013 obroty przekroczyły 10 mld zŁ. Lidl Polska zakłada w tym roku wzrost sprzedaży.

- W roku obrotowym 2013, kończącym się 28 lutego 2014, przekroczyliśmy 10 mld zł netto obrotu. W 2012 obroty wynosiły 8,7 mld zł. Zakładamy pozytywne tendencje na rynku w tym roku i dalszy wzrost naszej sprzedaży - powiedział Liberski.

Z powodu stabilnej sytuacji finansowej spółka postanowiła podnieść wynagrodzenia pracowników w tym roku średnio o 7 proc. Podwyżki kosztować będą firmę w tym roku ponad 30 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane