Lidl: Polskie tygodnie tematyczne popularne w Anglii i Irlandii, w Polsce wygrywają włoski i azjatycki

Autor: dlahandlu.pl/portalspozywczy.pl 9 czerwca 2014 09:58

Lidl: Polskie tygodnie tematyczne popularne w Anglii i Irlandii, w Polsce wygrywają włoski i azjatycki

Tygodnie narodowych kuchni poszczególnych krajów to jeden z wyróżników sieci Lidl. Kuchnia polska miała swoje tygodnie w sklepach sieci Lidl w Anglii i Irlandii w ciągu ostatnich dwóch lat zorganizowano na Wyspach 12 polskich tygodni tematycznych. W ubiegłym roku eksport produktów marek Lidl, produkowanych w Polsce na europejskie rynki wyniósł 1,5 mld zł i był o 20 proc. większy niż rok wcześniej.

Jak tłumaczy Patrycja Kamińska, PR manager sieci Lidl w Polsce z polskimi akcjami tematycznymi było najłatwiej wystartować w Anglii i Irlandii, ze względu na dużą Polonię, która zamieszkuje te kraje. W innych krajach europejskich: na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Rumunii, Francji czy Grecji produkty polskiego pochodzenia np. sery obecne są w stałej ofercie sieci.

Lidl wystartował z akcją tygodni tematycznych w 2007 r. Zorganizował ich wówczas 6. Zaczął od tygodnia meksykańskiego. Dla Lidla jest to szansa poszerzenia asortymentu, który na co dzień ogranicza się do ok. 1000 indeksów. Aby zachęcić klientów do włączenia produktów zagranicznych do codziennego użytku w kuchni, Lidl zaczął wydawać foldery kulinarne, pokazujące, jak wykorzystać promowane produkty do przyrządzania potraw. Do końca 2014 r. Lidl chce mieć na swoim koncie 350 akcji tematycznych.  - Akcje tematyczne to nasza wizytówka. Jako pierwsi w branży zainicjowaliśmy takie rozwiązanie, inne sieci handlowe widząc nasz sukces zaczęły naśladować nasze działania - mówi Patrycja Kamińska.

Lidl planuje kontynuować tygodnie tematyczne. W ciągu 5 lat popularność akcji tematycznych w Lidlu wzrosła kilkukrotnie. To spowodowało, że tegoroczna akcja związana z kuchnią azjatycką „Vitasia" jest dwa razy większa niż ta z ubiegłego roku. Dodatkowo hity sprzedażowe z akcji tematycznych, jak np. mleczko kokosowe wchodzą do stałej oferty sklepów. Największą popularnością w Polsce niezmiennie cieszą się tydzień włoski oraz azjatycki.

Lidl ma ponad 500 sklepów i generuje obroty na poziomie 10 mld zł. W ubiegłym roku Lidl otworzył o ok. 30 sklepów, w 2014 r. i latach kolejnych chce uruchamiać powyżej 30 sklepów rocznie.

Według ekspertów, z którymi rozmawiał serwis portalspozywczy.pl patrząc na potencjał polskiego rynku niemiecki operator będzie mógł otworzyć w naszym kraju ok. 1300-1400 sklepów. W przyszłości schodząc w mniejsze formaty, zbliżone do konceptu małego supermarketu convenicnce (koncept Lidl Express), tak aby wykorzystać potencjał rynku sklepów po sąsiedzku i szukać atrakcyjnych lokalizacji w dużych miastach. To pozwoli także przyspieszyć ekspansję, która w przypadku większych sklepów będzie coraz trudniejsza ze względu na kurczący się rynek najatrakcyjniejszych lokalizacji i dynamiczny rozwój innych sieci dyskontowych i supermarketowych. Oczywiście najwięksi operatorzy w kraju mają zbudowany bank gruntów, który pozwoli im się rozwijać przez najbliższe 4-5 lat. Nowym elementem w strategii rozwoju sieci Lidl w Polsce, jest coraz bardziej intensywny rozwój sieci w centrach i parkach handlowych. Pierwsze informacje o sklepach niemieckiej sieci w kompleksach handlowych pojawiły się dopiero 3-4 lata temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane