Lidl przejmuje touroperatora JT Touristik

Autor: rp.pl 13 grudnia 2017 15:35

Syndyk zajmujący się likwidacją niemieckiego touroperatora JT Touristik sprzedał go Lidlowi. Marka ma pozostać na rynku, ale z firmą rozstaje się jej założycielka i prezes - Jasmin Taylor – informuje Rzeczpospolita.

Syndyk Stephan Thiemann zdecydował o sprzedaży JT Touristik niemieckiej sieci spożywczej Lidl, która jest właścicielem Lidl-Reisen – podaje portal branżowy Travel Talk. Zgodnie z umową marka touroperatora zostanie utrzymana, a wszyscy pracownicy (60 osób) nadal będą w niej zatrudnieni. Z początkiem roku ze spółki odejdzie jedynie Jasmin Taylor, założycielka i dotychczasowa prezes JT Touristik.

Klienci JT Touristik nie muszą się martwić o swoje wycieczki. Lidl zapowiada, że wszystkie imprezy, które zostały dotychczas zarezerwowane, nawet z wylotem w przyszłym roku, odbędą się zgodnie z planem. Kolejne zostaną udostępnione do sprzedaży od połowy stycznia. Niemieckie media już w zeszłym tygodniu informowały o zainteresowaniu Lidla JT Touristik. Umowa w tej sprawie została jednak podpisana dopiero w zeszłą sobotę. Transakcję musi zaakceptować jeszcze urząd antymonopolowy. Zakończenie całego procesu planowane jest na początek 2018 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane