Lidl rezygnuje z konceptu Lidl Express

Autor: dlahandlu.pl na podstawie retailanalysis.igd.com 17 lutego 2017 10:53

Lidl rezygnuje z konceptu Lidl Express fot. shutterstock

Lidl zrezygnował z otwarcia pierwszego sklepu pod szyldem Lidl Express. Zamiast nowego konceptu, który miał mieć premierę w Berlinie, sieć skupi się na działalności e-commerce.

Sieć odwołała otwarcie sklepu na tydzień przez oficjalną inauguracją. Wiadomość o wycofaniu się sieci z planów pojawiła się nieco ponad tydzień po informacji o odejściu z funkcji prezesa Svena Seidela. Rynek spekuluje, że "różnica zdań" pomiędzy kierownictwem firmy odnośnie przyszłości sieci mogła dotyczyć m.in. nowego konceptu.

Sieć Lidl postanowiła zainwestować w nowe centrum logistyczne w Holandii, które będzie obsługiwało również dział e-commerce. Firma wynajęła już pod nowy magazyn 58 tys. mkw. od Delin Capital Asset Management. Centrum będzie jednym z największych obiektów tego typu w północno-zachodniej Europie. Budowa ruszy w trzecim kwartale tego roku. Obiekt znajduje się w pobliżu Roosendaal, 60 km na południe od portu w Rotterdamie.

Ponadto, sieć chce wejść ze sklepem internetowym do Hiszpanii, która będzie czwartym rynkiem w którym Lidl proponuje e-zakupy. Sieć posiada już e-sklepy w Niemczech, Holandii i Belgii. Niewykluczone, że e-sklep zostanie również uruchomiony w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, format Lidl Express miał łączyć w sobie tradycyjny sklep i sklep internetowy. W sklepie miała działać specjalna kasa dla klientów zamawiających produkty on-line. Ponadto sklepy miały mieć węższy asortyment koncentrując się na produktach convenience.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ?! 2017-09-15 16:40:14

  Sam zrób wypad buraku

 • wypad 2017-02-17 20:56:47

  Mnie szwaby nie interesuja wiec po co ten artykuł? !!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,59

 • Śr

  15,07

 • Min

  10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane