PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Lidl także chce renegocjować umowy handlowe z mleczarniami

www.portalspozywczy.pl 15 kwietnia 2015 20:40

Pierwsze pisma od sieci handlowych wzywające do renegocjacji umów handlowych trafiły do mleczarni już 3-4 kwietnia (kwoty zostały zniesione z dniem 1 kwietnia - red.). Czołowe sieci handlowe (w tym m.in. Biedronka i Lidl) oczekują obniżenia cen produktów mleczarskich tłumaczą zniesieniem kwotowania, co ma wpłynąć na większą ilość mleka, a tym samym obniżenie jego ceny w skupie.

 - Jeszcze rynek nie zareagował na zniesienie limitów produkcyjnych, a już mamy żądania w formie ultimatum - albo obniżymy ceny dostarczanych produktów o 15 proc. albo kończymy współpracę. To działanie absolutnie nieracjonalne. Jestem przekonany, że konsumenci nie odczują tej obniżki, a całą marżę przechwycą sieci - mówi przedstawiciel branży mleczarskiej.

Inny przedstawiciel branży mleczarskiej uważa, że to dopiero pierwszy krok. - Jestem przekonany, że za kilka miesięcy, gdy rynek wreszcie zareaguje, sieci ponownie zażądają kolejnej obniżki cen - mówi.

Jednak nikt z branży nie chce wypowiedzieć się pod nazwiskiem. - Moja oficjalna wypowiedź na ten temat skutkowałaby końcem współpracy z sieciami handlowymi. Kto sobie może na to pozwolić? - ubolewa jeden z mleczarzy.

Zaznacza, że teraz sieci mogą bez problemu sprowadzić towar z zagranicy np. z Niemiec, gdzie także są nadwyżki produktów mleczarskich spowodowane przez rosyjskie embargo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • markoooo1 2015-04-29 22:26:29

  Mnie zastanawia czy te renegocjacje będą miały jakies odbicie na pracy w lidlu i obecnyhc pracownikach lidla, tylko czekać aż na gowork.pl/opinie_czytaj,61741 zacznie się dyskusja. Swoją drogę ciekawie tam

 • no_mario 2015-04-22 15:15:59

  mario , czy próbowałeś kiedyś sprzedać samemu kilka tysięcy litrów mleka i jego przetworów dziennie klientowi detalicznemu. Jeżeli nie masz pojęcia o ekonomii to siedź i zawijaj w te sreberka.

 • mario 2015-04-16 15:10:07

  Panowie producenci czy Wy na prawdę jesteście ślepi i głusi, jesteście robieni w jajo i całe społeczeństwo. Zacznijcie sami sprzedawać swoje produkty w swoich lokalach na swoich warunkach, a tych panów trzeba omijać szerokim łukiem i nie spadają z naszego kraju jak im się coś nie podoba a nie im ulegać, już "wydoili" z polski i tak za dużo, niech SPADAJĄ !!!! bo to już przekracza wszelkie normy i zasady, to poniżej pasa.!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane