Lidl wydał 500 tys. zł na szkolenia z zakresu profilaktyki zdrowego kręgosłupa

Autor: pr, dlahandlu.pl 14 czerwca 2017 13:06

Lidl Polska zainwestowała 500 tys. zł w szkolenia dla pracowników z zakresu profilaktyki zdrowego kręgosłupa. Szkolenia dla pracowników firmy Lidl poprowadzili specjaliści z zakresu fizjoterapii oraz ratownicy medyczni.

Właśnie zakończył cykl spotkań o tematyce profilaktyki zdrowego kręgosłupa i udzielania pierwszej pomocy, w którym uczestniczyło ponad 12 000 zatrudnionych w sieci osób.

Szkolenia dla pracowników firmy Lidl poprowadzili wykwalifikowani specjaliści z zakresu fizjoterapii oraz ratownicy medyczni. W ramach inicjatywy, każdy z uczestników otrzymał broszury informacyjne z zestawem ćwiczeń, a podczas spotkań dowiedział się, skąd biorą się dolegliwości mięśniowo-szkieletowe, jak ich unikać i co robić, by im zapobiegać, np. poprzez dbanie o właściwą postawę i organizację stanowiska pracy, a także wykonywanie prostych ćwiczeń, które pozytywnie wpływają na kręgosłup.

- Firmie zależy także na tym, aby klienci i osoby zatrudnione w sieci czuły się bezpiecznie w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach Lidla. Dlatego pracownicy po raz kolejny przypomnieli sobie zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także postępowania przy najczęściej występujących zagrożeniach: oparzeniach, zranieniach, zadławieniach, czy atakach epilepsji - opisuje sieć.

- Dbanie o rozwój naszych pracowników jest jedną z wartości firmy Lidl. Inwestując jednak w rozwijanie ich kompetencji, nie zapominamy także o zdrowiu. Dlatego np. oferujemy zatrudnionym pakiet prywatnej opieki medycznej, który ciągle rozszerzamy, a także edukujemy ich w jaki sposób mogą zadbać o swoje zdrowie – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager w Lidl Polska.

Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 10.000 sklepów Lidl, a w Polsce ponad 600.

Przypomnijmy, że Biedronka oferuje pracownikom tzw. pakiet ruchowy (masaż lub zabiegi fizjoterapeutyczne w godzinach pracy). Czytaj : Biedronka kusi pracowników zabiegami fizjoterapetycznymi w godzinach pracy

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,29

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane