Lidl zapłaci 350 tys. zł za wycinkę 11 drzew

Autor: gazeta.pl 12 maja 2015 14:17

Na miejscu osiedlowego parkingu w pobliżu "skrzyżowania generałów" (ul. Bora-Komorowskiego z ul. Fieldorfa "Nila") powstanie dyskont Lidl. Inwestor właśnie dostał zgodę na wycinkę kilkunastu drzew - podaje gazeta.pl.

Zgodę na wycinkę 11 drzew pod budowę sklepu Lidla wydali niedawno urzędnicy z Pragi-Południe. To dorodne drzewa tworzące szpaler wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego, jest wśród nich m.in. kilkudziesięcioletnia lipa o obwodzie pnia przekraczającym półtora metra. Urzędnicy podkreślają, że nie mieli podstaw, by zgody odmówić. Drzewa nie są pomnikami przyrody, więc pozwolenie na wycinkę jest rutynową decyzją. Inwestor zapłaci za to w sumie ok. 350 tys. zł.

Powstawanie nowych sklepów i supermarketów na Gocławiu można by ograniczyć w planie zagospodarowania. Jednak warszawscy radni decyzję o przystąpieniu do opracowywania planu tego rejonu podjęli dopiero w październiku ubiegłego roku. Pierwszy raz przystąpiono do jego sporządzenia jeszcze w lipcu 1997 r. Dopiero po 14 latach plan został przedstawiony do akceptacji dzielnicowym radnym. Wtedy okazało się, że się zdezaktualizował.

Więcej na gazeta.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane