Lidl zawiesza reklamy z dostawcą podejrzewanym o nieudzielenie pomocy pracownicy

Autor: wirtualnemedia.pl/ Głos Wielkopolski 15 lutego 2018 09:31

 Lidl zawiesza reklamy z dostawcą podejrzewanym o nieudzielenie pomocy pracownicy Fot. Shutterstock.com

Przedsiębiorca spod Poznania, jeden z bohaterów kampanii reklamowej sieci Lidl Polska, miał zostawić bez pomocy nielegalnie zatrudnianą przez siebie kobietę z Ukrainy, która doznała udaru. Lidl zawiesił współpracę promocyjną z dostawcą, do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie służby - informuje serwis wirtualnemedia.pl

Sprawę Ukrainki, pozostawionej bez pomocy na przystanku autobusowym, nagłośniły wielkopolskie media. Kobieta, zatrudniana „na czarno” w jednym z podpoznańskich zakładów zajmujących się dostawą marchwi, buraków, ogórków, porów, selerów, kalarepy do Lidla, doznała wylewu. Przestraszony właściciel wsadził ją do auta i zawiózł na najbliższy przystanek autobusowy, gdzie ją pozostawił. Następnie zadzwonił na policję, by poinformować, że na przystanku widział pijaną kobietę.

Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce informuje „Głos Wielkopolski”, że kobieta w stanie ciężkim trafiła do zakładu opieki zdrowotnej MSWiA w Poznaniu. Sprawą zajęła się prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy, w zakładzie w środę trwała kontrola. Jak informuje "Głos Wielkopolski", pracodawca pani Oksany skontaktował się z Ambasadą Ukrainy w Warszawie i zadeklarował pokrycie kosztów leczenia. - Przysłał on pisemną deklarację pokrycia kosztów leczenia i dalszej rehabilitacji pani Oksany. Wcześniej spotkaliśmy się z nim i rozmawialiśmy na ten temat przy udziale starostwa powiatu średzkiego - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Svitlana Krysa sekretarz Ambasady Ukrainy w Warszawie.

Właściciel to jeden z bohaterów rozpoczętej w styczniu br. kampanii reklamowej sieci sklepów Lidl Polska, mającej na celu wypromowanie „Ryneczku Lidla”. W kampanii występują autentyczni właściciele sadów i gospodarstw rolnych.

Całość na Wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Obserwator 2018-02-17 11:44:17

  Towar idzie od tego cwaniaka tak samo jak wcześniej tylko już w nie jego kartonach z inicjalami i obrazkami wizerunkowymi .śmiech na sali... teraz proponuję 100 tyś zł ha ha a tydzien temu nie zaproponował pomocy w postaci wykonania tel na pogotowie ... żart

 • Michał 2018-02-16 10:07:51

  Chodzi o firmę: Cichowlas Polskie Warzywa, Krerowo 34a, 63-006 Krerowo, tel./fax: (61) 287-60-36.

 • WIwiw 2018-02-15 21:42:38

  Gdzie można zgłaszać fakt zatrudniania na czarno Ukrainców? ktos wie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,08

 • Min

  1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane