Limitowana edycja czekolad marki Wawel

Autor: pr 18 listopada 2014 12:13

Limitowana seria czekolad „Opowieści Krakusa" składa się z sześciu różnorodnych opakowań. Czekolady dostępne są w sprzedaży indywidualnie oraz w zestawach - pakowanych po 3 lub 6 sztuk.

„Szlachcic z Krakowa pan Twardowski, sprzedał swoją duszę diabłu, a ten nauczył go sztuk czarnoksięskich. Pan Twardowski został królewskim alchemikiem, zmieniał ołów w złoto, wywoływał duchy zmarłych, szalał na kogucie po krakowskim rynku (…)"_ - to fragment jednej z anegdot, która znalazła się na serii wyjątkowych czekolad z Wawelu.

Barwne opakowania stworzyło dwóch znanych krakusów - Leszek Mazan - znawca Krakowa, publicysta i dziennikarz, autor wielu książek m.in. „Kraków na słodko", „Kraków dla początkujących" oraz artysta-grafik - Jacek Paluch, który kolorowymi akwarelami ubarwił opisywane przez Mazana historyjki i postacie.

W ciekawy i zabawny sposób prezentują one wydarzenia, które nierozerwalnie związane są z legendami i historią Polski oraz Krakowa. Historyjki o Wandzie, która nie była skora do ożenku z Niemcem, Koperniku, wysyłanym przez rektora Akademii Krakowskiej do Włoch z powodu jego odkrycia, hejnale urywającym się za sprawą tureckiej strzały i wspomniana we wstępie przypowiastka o panu Twardowskim, to tylko niektóre z historii odkrytych na nowo przez artystów współpracujących z Wawelem.  

Do wyboru są czekolady: mleczne oraz gorzkie 70% i 90%. Ciekawą kompozycję pisarsko-malarską można także podziwiać w kalendarzu na rok 2015, który tak jak czekolady dostępny jest w sklepach firmowych Wawel.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane