Limitowana edycja piwa Żywiec Szampańskie

Autor: pr 13 października 2016 09:30

Limitowana edycja piwa Żywiec Szampańskie Fot. mat. pras.

W tym roku przypada 160. jubileusz Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Piwowarzy z Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej postanowili uczcić tę okrągłą rocznicę przygotowując – Żywiec Szampańskie. Od października limitowana edycja tego piwa dostępna będzie w sklepach w całej Polsce.

Żywiec Szampańskie to piwo jasne warzone ze słodu pszenicznego i jęczmiennego, z użyciem aromatycznych chmieli cascade i chinuk oraz z dodatkiem drożdży szampańskich. Szampańskie jest delikatne w smaku i orzeźwiające, mocno nagazowane. Ma 4,8% zawartości alkoholu, jest więc lekkie i idealnie do świętowania.

Szampańskie w Żywcu warzone jest nie pierwszy raz. – Poszukując piwa godnego dla uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu, sięgnęliśmy do bogatej historii i receptur Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej. Odkryliśmy tam Szampańskie, które żywieccy piwowarzy warzyli już w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku – mówi Agata Skoniecka-Dębowska, brand manager Żywca.
Żywiec Szampańskie sprzedawane będzie w butelkach zwrotnych 500 ml. Wprowadzeniu nowej specjalności towarzyszyć będą działania, które wpisują się w kampanię celebrującą jubileusz 160-lecia piwa Żywiec. Pod hasłem „Ż Szampańsko” marka komunikować będzie się w telewizji, digitalu, social mediach oraz nośnikach zewnętrznych i w punktach sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Maxi 2017-03-11 11:56:46

    Nigdzie nie jest dostępne !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane