PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Litwini bojkotują centra handlowe. To odpowiedź na podwyżki cen

Autor: zw.lt 10 maja 2016 11:09

Zbulwersowanie mieszkańców z powodu drastycznie i bezpodstawnie zdrożałej żywności przekształciło się w zamiar bojkotować centra handlowe przez kilka dni. Udział w bojkocie zadeklarowało ponad 61 tys. użytkowników sieci społecznościowej Facebook. Szacuje się, że ogółem w ciągu 3 dni (od 10 maja) omijać sklepy zamierza ponad 100 tys. mieszkańców - podaje portal zw.lt.

Już od początku wprowadzenia na Litwie nowej waluty euro mieszkańcy zaczęli zauważać, że mimo obietnic rządu, ceny na niektóre produkty i usługi wzrosły. Regularnie publikowane były dane statystyczne, według których różnica w cenach sięgała zaledwie kilka procent.

Jednak niedawno ogromne zamieszanie w społeczeństwie spowodowało zamieszczone w sieciach społecznościowych zdjęcie kalafiora. A raczej ― jego ceny, sięgającej 3,49 euro (przed wprowadzeniem euro kosztował około 3 Lt, czyli w przeliczeniu 0,87 euro). Użytkownicy zaczęli publikować też więcej zdjęć innych produktów (czereśnie po 19,99 euro, ogórki po 3,79 euro za kilogram). Kalafior zaś stał się symbolem drożejących cen w kraju i ironicznym synonimem produktów luksusowych.

Przeczytaj także:

Oprócz stronników protestu w sieci pojawiło się też sporo osób, które akcję wyśmiewają i twierdzą, że będzie bezskuteczna. Zaś niektóre centra handlowe zaczęły wyrażać opinię, że „akcję bojkotowania sklepów na Litwie próbują zorganizować siły prorosyjskie po to, aby destabilizować sytuację w naszym państwie”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane