Lody bez laktozy firmy Anita

Autor: pr 12 lipca 2016 09:31

W Polsce dostępne są już lody bez laktozy. To dobra wiadomość dla osób z nietolerancją pokarmową. Deser przyjazny osobom z nietolerancją pokarmową stworzyła firma "ANITA" z Działoszyna.

Lody powstały na bazie płynnego mleka, z którego usunięto cukier mleczny. Możliwe to stało się dzięki dodaniu do nich laktazy, czyli naturalnego enzymu stosowanego do rozkładu laktozy.

- Smak stworzonych lodów w niczym nie różni się od smaku tradycyjnych deserów tego typu. Jedyna różnica polega na tym, że zmieniono ich skład, usuwając z niego powodującą nietolerancję laktozę. Jest to więc deser przyjazny dla osób, które muszą przestrzegać ściśle określonej diety pozbawionej cukru mlecznego - mówi Grzegorz Mordalski, właściciel firmy "ANITA", produkującej lody.

Nowy produkt ma szansę przyjąć się na rynku. Na sklepowych półkach dostępne są już jogurty, sery, masła i margaryny bez laktozy. Od niedawna można kupić także mleko wolne od tej substancji. Lody stworzone przez "ANITĘ" są jednym z pierwszych deserów.

Póki co dostępne są one wyłącznie o smaku waniliowym i w opakowaniach 1l. Kupić je można w Carrefour, Netto oraz w sklepach grupy Specjał. Stworzone przez "ANITĘ" lody jako pierwsze w Polsce posiadają także certyfikat "Produkt bezglutenowy", nadany za rekomendacją Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane