PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Lody o smaku piwa, postaci z Ulicy Sezamkowej zamiast gałek - nietypowe lodziarnie przyciągają klientów

Autor: pr 9 czerwca 2017 14:19

Lody o smaku piwa, postaci z Ulicy Sezamkowej zamiast gałek - nietypowe lodziarnie przyciągają klientów Fot. za Shutterstock.com

Najciekawsze lodziarnie na świecie, które przyciągają tłumy to te, które łączą historię i zwyczaje narodowe z nowoczesnymi metodami podawania lodów i ekscentrycznymi połączeniami smaków.

Capogiro Gelato w Filadelfii to lodziarnia, która codziennie produkuje lody ze świeżego mleka krów Amiszów. Jako wspólnota żyjąca w odosobnieniu i niekorzystająca z techniki, Amisze postrzegani są jako dostawcy produktów o najwyższej jakości. Smak lodów? Podobno niepowtarzalny. Nie trzeba jednak wyjeżdżać tak daleko, by sprawdzić, jak smakuje świeżo przygotowany produkt. W Perche No! we Florencji podstawowe przykazanie brzmi: “Nie serwujemy nigdy lodów z poprzedniego dnia”.

Tokio to miasto dwóch konkurujących o popularność lodziarni. Daily Chico serwuje lody porażające wysokością: 20-centymetrowy deser w rożku ważący 700 gram to przysmak tylko dla odważnych. Ice Cream City stawia natomiast na wielką ilość. W ofercie znajdziemy 300 smaków lodów, wśród nich smak kurczaka czy soli morskiej.

Nie trzeba być amerykańskim dzieckiem, by pamiętać Ulicę Sezamkową. To właśnie w Europie powstała lodziarnia, gdzie zamiast gałek klienci otrzymują lody uformowane w postaci znane z tego telewizyjnego programu. Evescream Ad Friends w Barcelonie ma nie tylko małych klientów. - Lody to produkt, który od zawsze łączy pokolenia. W upalny dzień zimnymi przekąskami zachwycą się dzieci, jak również dorośli - podkreśla Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral, właściciela marki Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. – Dbamy o to, żeby dzięki swoim produktom wpasować się w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Jakiś czas temu wykonaliśmy absolutnie pionierski w branży projekt, jakim było wprowadzenie na rynek lodów 3D – dodaje.

Niektóre lodziarnie szokują jeszcze przed samym wejściem. Lody jedzone w jednym z najpiękniejszych na świecie zabytków architektury wiktoriańskiej? To możliwe dzięki Devon House na Jamajce, gdzie zatrzymanie czasu odbywa się podwójnie. Nie tylko dzięki wejściu do historycznej budowli, ale i specjalności lodziarni: lodom o smaku tradycyjnego wyrobu regionu - piwa Devon Stout. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kermit 2017-06-10 12:34:18

  no taaak, to już tylko krok od lodów odpowiednio uformowanych np. Clinton, np. Monica.................

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,22

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane