PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Łódź przygotowuje się na inwazję dyskontów

Autor: Gazeta Wyborcza 29 lipca 2013 09:54

W Łodzi wielkopowierzchniowych sklepów jest coraz więcej. Właściciele małych ledwo wiążą koniec z końcem. Kiedy słyszą, że dyskontów może być trzy razy więcej, opadają im ręce - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wydawać by się mogło, że dyskontów i marketów w Łodzi jest aż nadto. Jednak liczby mówią, że może ich być nawet trzy razy więcej.

W Łodzi na jeden dyskont przypada około 16 tys. mieszkańców. W Polsce są już miasta, w których współczynnik ten spadł do około 6 tys. A to oznacza, że miejsce na rozwój dyskontowego biznesu jeszcze jest i firmy na pewno z niego skorzystają.

Dyskontów jest coraz więcej i coraz częściej zaczynają konkurować między sobą. A to napędza jeszcze niższe ceny. Rozważając plusy i minusy dyskontów, trzeba pamiętać o jeszcze jednym. W ciągłym schodzeniu z ceny bardzo łatwo zagubić troskę jakość. Aż strach pomyśleć, co będzie, jeśli wielkich sklepów będzie trzy razy więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • s 2013-08-06 15:38:27

  łomatko, co za suchar. bardzo pouczający artykuł, wnikliwy i w ogóle. A co na to mama Madzi?

 • b. prac. 2013-07-29 20:47:16

  Ciekawi mnie co zrobią hurtownie takie jak Selgros bo przecież dyskonty zabijają ich potencjalnych klientów - małych sklepikarzy!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane