PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Łódź: Supermarket w miejscu straceń powstańców

Autor: lodz.wyborcza.pl 10 października 2017 12:11

W 2014 r. prezydent Łodzi mówiła, że w sąsiedztwie miejsca straceń powstańców, na rogu ulic Łagiewnickiej i Rysowniczej, nie powstanie supermarket. Trzy lata później inwestor ogrodził teren i rozpoczęła się budowa - informuje lodz.wyborcza.pl.

Zaniepokojeni mieszkańcy złożyli skargę do komisji planu przestrzennego, budownictwa, urbanistyki i architektury. W sprawę zaangażowali się także opozycyjni radni.

Jak tłumaczy się miasto? Na kilka sposobów. Po pierwsze, radni Platformy Obywatelskiej wskazują, że stanowisko przyjęte przez radę miejską nie ma żadnych skutków prawnych. Było jedynie apelem do samej Zdanowskiej. Po drugie, biuro rzecznika prezydenta informuje, że zgodnie z obietnicą nie sprzedało działki, na której stoi krzyż. Pawilon będzie wznoszony tuż obok, na terenie nienależącym do miasta. Po trzecie, obiekt handlowy ma być wybudowany w taki sposób, aby nie naruszać przestrzeni wokół krzyża. Po czwarte, ponieważ teren jest prywatny, miasto choćby chciało, nie może nic z tym zrobić.

Więcej na lodz.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Maf 2017-10-10 15:31:26

  A może po prostu sięgnąć do przyzwoitości i ochronić samo miejsce tak by sklep nie pochłonął pomnika....to jest przecież możliwe.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane