Lokale handlowe przy prestiżowych ulicach wyceniane na kilkadziesiąt tys. zł za mkw.

Autor: wgn.pl 25 sierpnia 2015 10:48

Na wiodących rynkach, w prestiżowych lokalizacjach lokale handlowe przy ulicach wyceniane są nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych za metr kwadratowy - podaje portal wgn.pl.

Za 100 – metrowy lokal handlowy przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu należy zapłacić około 2,5 mln zł. Średnie ceny dla ścisłego centrum Wrocławia wynoszą około 8 do 10 tys. zł. W oddalonych od centrum dzielnicach stawki ofertowe mieszczą się w przedziale około 4 – 6 tys. zł w zależności od ekspozycji, stanu technicznego i dokładnej lokalizacji. Wyższe wyceny uzyskują lokale usytuowane na nowych osiedlach mieszkaniowych.

W Warszawie średnie ceny ofertowe dla Śródmieścia wynoszą około 12 -15 tys. zł/ mkw. podczas gdy średnia dla całej stolicy to około 8 tys. zł za metr. Na Mokotowie stawki są podobne. W dzielnicach bardziej oddalonych od centrum już znacznie niższe. Średnie ceny lokali na Bemowie wynoszą około 6,5 tys. zł od metra. Na Bielanach jest to około 6 tys. zł, a na Targówku około 4,5 – 5 tys./ mkw.

W Krakowie przeciętne ceny na starówce wynoszą około 10 – 11 tys. zł. Najlepsze lokale są dużo droższe. Poza starym miastem stawki znacznie spadają. Ofertowa średnia dla Krakowa na rynku wtórnym to około 7 tys. zł od metra. W centrum Poznania najbardziej atrakcyjne lokale również uzyskują wyceny na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Podobnie ma się rzecz w Trójmieście.

Poza kilkoma wiodącymi metropoliami ceny – nawet w innych miastach regionalnych – są dużo niższe, nie mówiąc o stawkach ofertowych w miastach małych i średniej wielkości. Tu rynek lokali handlowych jest najtrudniejszy.

W WGN średnia ofertowa lokali handlowych na sprzedaż w całym kraju wynosi 3700 zł. W miastach do 100 tys. mieszkańców przeciętne ceny oscylują w granicach 3000 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane