PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lokale w Czerwonych Torebkach będą nie tylko na wynajem, ale także na sprzedaż

Autor: PAP/portalspozywczy.pl 5 stycznia 2013 16:49

Zarząd spółki Czerwona Torebka S.A. podjął uchwałę, na podstawie której zatwierdzony został plan rozszerzenia zakresu prowadzonej działalności gospodarczej w stosunku do dotychczas realizowanego przez Grupę Czerwona Torebka modelu biznesowego.

W ramach wdrażania rozszerzonej koncepcji biznesowej planowane jest ustanawianie praw odrębnej własności lokali użytkowych znajdujących się w pasażach handlowych "Czerwona Torebka" zrealizowanych przez spółki komandytowo-akcyjne z Grupy Czerwona Torebka, w których spółka jest jedynym komplementariuszem. W dalszej kolejności prawa własności do takich lokali użytkowych sprzedawane będą na rzecz osób trzecich.

Jednocześnie wybrana przez spółkę spółka celowa z Grupy Czerwona Torebka, równolegle do umowy sprzedaży prawa do lokalu, zawierać będzie umowę najmu, w której nabywca lokalu występował będzie w charakterze wynajmującego, natomiast spółka z Grupy Czerwona Torebka będzie najemcą lokalu. Umowa najmu zawierać będzie postanowienia uprawniające do oddawania lokalu w podnajem. Korzystając z tego uprawnienia spółka oddawać będzie lokale w podnajem osobom, które zamierzają prowadzić działalność gospodarcząw określonym pasażu Czerwona Torebka.

Czynsz najmu w umowie łączącej spółkę z Grupy Czerwona Torebka oraz nabywcę lokalu zostanie ustalony w taki sposób, aby nabywca osiągał w skali roku określoną stopę zwrotu z inwestycji w lokal. Spółka pozyskiwać będzie środki na zapłatę nabywcy miesięcznego czynszu najmu z umowy podnajmu zawartej z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą w określonym pasażu Czerwona Torebka. Jednocześnie zakłada się, że Spółka przez spółki należące do jej Grupy nadal będzie zarządzać pasażem handlowym Czerwona Torebka, który będzie działać pod dotychczasową nazwą.

Opisana powyżej koncepcja biznesowa będzie realizowana w stosunku do wybranych przez Spółkę pasaży handlowych Czerwona Torebka. Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży lokali przeznaczone zostaną w głównej mierze na dalszą intensywną ekspansję pasaży handlowych Czerwona Torebka oraz przejęcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane