Lokalni przedsiębiorcy coraz częściej pojawiają się w centrach handlowych

Property News 24 lutego 2015 12:38

Na rynku nowoczesnej powierzchni handlowej coraz większym zainteresowaniem wynajmujących cieszą się lokalni przedsiębiorcy. Ich doświadczenie biznesowe w handlu, a także nowoczesne koncepcje pozwalają im lokalizować sklepy w centrach handlowych.

- Wynajmujący cały czas poszukują nowych marek, aby wypełnić lukę związaną z wolnymi powierzchniami. Lokalni producenci, często prowadzący swój biznes od początku lat 90., mają dobrej jakości towary i stałych klientów. Dlatego bardzo dobrze radzą sobie z konkurencją sieciowych najemców w centrach handlowych, a także potrafią podołać finansowo oczekiwaniom stawianym przez wynajmujących. W wielu mniejszych miastach producenci decydują się na rozwój nowych sieci detalicznych, które dotychczas były znane tylko lokalnym klientom - komentuje Maciej Mędrek, zastępca dyrektora w Zespole Wynajmu Powierzchni Handlowych, DTZ.

Lokalni przedsiębiorcy, rozwijając swoją koncepcję sklepów, coraz chętniej lokalizują kolejne punkty sprzedaży w centrach handlowych. Jest to sposób na dotarcie do coraz szerszego kręgu odbiorców i zwiększenie rozpoznawalności marki. Wynajmujący potrzebują również takich najemców, jednak przy podpisywaniu kilkuletnich umów najmu w porównaniu z markami sieciowymi skrupulatniej sprawdzają kondycję i możliwości sprzedażowe marki takiego najemcy.

- Na pewno problemem dla zaistnienia lokalnych producentów w regularnych sieciowych centrach handlowych jest brak rozpoznawalności i znajomości tych marek przez samych deweloperów, wynajmujących i zarządzających. Druga kwestia to obawa, że koncepcja sklepu będzie niedopasowana do pozostałych najemców w obiekcie. Chodzi na przykład o nieatrakcyjny wystrój lokalu, brak dbałości o jakość mebli oraz nieodpowiedni sposób ekspozycji towaru - komentuje przedstawiciel DTZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane