PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Łosoś w sklepach może być jeszcze droższy

www.portalspozywczy.pl 19 lipca 2016 12:34

Jerzy Safader, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb z zaskoczeniem przyjął informację o zapowiadanym spadku cen łososia na światowych rynkach. Przyznał jednak, że przewidywane spadki nadal nie są wystarczające i znacząco odbiegają od notowanych jeszcze w ubiegłym roku. Wkrótce może to spowodować gwałtowny wzrost cen łososia w sklepach.

Puls Biznesu powołując się na portale iLaks oraz Undercurrent News poinformował, że w najbliższych dniach możliwy jest spadek cen łososia, za kilogram którego trzeba obecnie zapłacić 90 NOK. Przewidywany spadek cen ma wynieść co najmniej 10 NOK, jednak nadal będą one znacząco wyższe od poziomu akceptowalnego przez odbiorców - 50 NOK.

Zdaniem Jerzego Safadera taki spadek cen nie będzie satysfakcjonujący. 

- Ceny łososia doszły do 8 euro. Jeszcze półtora – dwa lata temu kilogram surowca kosztował 3,5 euro.
Wspomniane spadki są możliwe, ale to nadal bardzo drogo. Cena powinna być tak, jak przed dwoma laty i dochodzić do 3 - 3,5 euro. Tak naprawdę cena pomiędzy 4 a 5 euro byłaby jeszcze do zaakceptowania - mówi Jerzy Safader. 

Jak dodaje wiele firm ma podpisane długoterminowe kontrakty z sieciami handlowymi, w związku z czym często dopłacają do biznesu. Mimo to muszą sprzedawać swoje produkty.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane