PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lotos powiększył się o trzy stacje franczyzowe i trzy własne

wnp.pl 10 kwietnia 2015 21:03

Od początku 2015 roku w sieci stacji paliw Grupy Lotos uruchomionych zostało sześć nowych obiektów, w tym trzy stacje własne i tyle samo franczyzowych - poinformował gdański koncern

Dzięki temu łącznie w sieci Lotos działa obecnie 445 stacji paliw, w tym 171 stacji segmentu ekonomicznego Lotos Optima.

Nowe placówki w Dąbrowie Górniczej i Bogatyni to stacje segmentu ekonomicznego Lotos Optima, a cztery pozostałe - w miejscowościach Hajnówka, Bolesławiec, Gołuchów i Markowszczyzna - działają w segmencie premium.

W sumie na dzień 1 kwietnia br. w sieci Lotos funkcjonuje 445 obiektów, w tym 272 stacje własne oraz 173 franczyzowe.

Wśród stacji własnych 17 działa w miejscach obsługi podróżnych (MOP) przy autostradach i drogach ekspresowych, 109 w segmencie ekonomicznym pod marką Lotos Optima, a 146 w segmencie premium, natomiast spośród placówek franczyzowych 62 funkcjonuje w sieci Lotos Optima, a 111 w segmencie premium.

Jak mówił nam niedawno Maciej Szozda, wiceprezes Grupy Lotos ds. handlu, w 2015 roku Grupa Lotos z pewnością osiągnie zakładany w strategii cel 10 proc. udziału w rynku detalicznym w Polsce. Już w 2014 roku koncern szacował swój udział na ponad 9 proc.

Jak zastrzegał wiceprezes Lotosu, wzrost udziału w rynku jest efektem nie tyle zwiększania liczby stacji, ile przede wszystkim wzrostu sprzedaży paliw w przeliczeniu na jedną stację, a także poprawy efektywności segmentu detalicznego Lotosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane