LPP może zapłacić dodatkowe 24 mln zł podatku

Autor: dlahandlu.pl 20 stycznia 2017 20:29

Na podstawie protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Urząd Kontroli Skarbowej LPP szacuje, że urząd może nałożyć na spółkę dodatkowy obowiązek podatkowy w wysokości ok. 24 mln zł - podało LPP w komunikacie.

W protokole UKS wskazał, iż w jego ocenie za 2012 rok emitent niewłaściwie ustalał koszty uzyskania przychodu, zwłaszcza w odniesieniu do wydatków na sublicencje na korzystanie ze znaków towarowych wniesionych aportem do spółki cypryjskiej (Gothals Ltd) - napisano w komunikacie.

W przypadku przyjęcia przez organ kontroli skarbowej wskazanego w protokole materiału dowodowego jako podstawy decyzji emitent szacuje, iż wysokość dodatkowego obowiązku podatkowego (wraz z odsetkami) jaki mógłby zostać nałożony na emitenta wyniesie łącznie ok. 24 mln zł - podała spółka.

LPP ocenia, że opłaty licencyjne uiszczane na rzecz Gothals Ltd były i są uzasadnione gospodarczo i takie stanowisko będzie podtrzymywać w dalszych etapach postępowania. Spółka nie posiada wiedzy, aby na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego prowadzone było wobec niego postępowanie podatkowe bądź postępowanie kontrolne dotyczące innych okresów rozrachunkowych niż okres wskazany powyżej - podano w raporcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane