PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

LPP może zrezygnować z dalszego rozwoju za wschodnią granicą

Property News 19 lutego 2015 23:08

- W ciągu najbliższych dwóch miesięcy podejmiemy decyzję w sprawie nowych otwarć w Rosji i na Ukrainie - mówił na konferencji prasowej Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP. Miałyby one nastąpić w drugiej połowie br. roku. Spółka analizuje sytuację na rynku. Nie wyklucza jednak rezygnacji z tyc planów. Najnowszy brand LPP zadebiutuje w Polsce w I kwartale 2016 roku w największych centrach handlowych w Polsce- Gotowe jest już nowe centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim, którego budowa trwała 1,5 roku. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 150 osób. Obecnie testowane są zainstalowane urządzenia. Jak mówił wiceprezez Lutkiewicz, centrum powinno zapewnić moce przerobowe, wystarczające do obsługi sklepów LPP przez najbliższe 5 lat.h planów.

Jak tłumaczył wiceprezes Lutkiewicz, sprzedaż na Ukrainie utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie, gorzej jest natomiast w Rosji, gdzie widać mniejszy popyt. - W sytuacji spadku wartości lokalnej waluty, muismy podnosić ceny, żeby utrzymać marżę. Na biurku leżą gotowe umowy do podpisania na bardzo atrakcyjnych warunkach. W ciągu miesiąca, najwyżej dwóch zdecydujemy czy je sfinalizujemy.

Wizceprezes Lutkiewicz stwierdził, że LPP traktuje Rosję i Ukrainę jako rynki długofalowe i nie planuje zamykać tam dotychczasowych sklepów. - Chyba, że wydarzy się coś nieoczekiwanego - dodał.

Gotowe jest nowe centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim, którego budowa trwała 1,5 roku. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 150 osób. Obecnie testowane są zainstalowane urządzenia. Jak mówił wiceprezez Lutkiewicz, centrum powinno zapewnić moce przerobowe, wystarczające do obsługi sklepów LPP przez najbliższe 5 lat.

W 2015 r. LPP planuje zwiększyć łączną powierzchnię handlową o 21 proc. czyli o 152 tys. mkw. Będzie wtedy dysponować 874 tys. mkw. Największy przyrost planowany jest w w krajach UE - o 46 proc., w Polsce o 13 proc., a w Rosji i na Ukrainie o 14 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mikołaj 2015-02-26 01:24:54

  Oni powinni zrezygnowac z wielu rzeczy, w pierwszej kolejności z pewnego traktowania pracowników o którym dzis czytałem na gowork.pl/opinie_czytaj,68125 jak tak dalej po górnikach beda strajkować ich pracownicy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane