LPP zwiększa ilość ubrań szytych w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 20 czerwca 2017 15:03

LPP, właściciel marek: Reserved, Mohito, Cropp, House oraz Sinsay wprowadza ubrania przeszyte w rodzimych zakładach, ze specjalnym oznaczenie,: „Wyprodukowane w Polsce”.

Od 12 miesięcy LPP przeprowadza zmiany mające na celu przyspieszenie procesu produkcji, logistyki i projektowania. W tej chwili w Polsce na potrzeby LPP pracuje już 50 zakładów odzieżowych, w których ponad 1 000 pracowników szyje na pełny etat dedykowane kolekcje na zlecenia gdańskiej firmy. - Przez ostatnie dwa lata Mohito przeszyło w Polsce 4 mln sztuk ubrań. To 15 proc. całości produkcji Mohito. W 2017 roku nasze zlecenia dla polskich zakładów wyniosą 5 mln sztuk odzieży. Do końca 2018 roku chcemy podwoić tę liczbę. Dwukrotnie wzrośnie też produkcja w naszym kraju kolekcji Reserved – mówi Marek Piechocki, prezes LPP.

Zapewnienie szybkiej dostawy pożądanych ubrań i dodatków do sklepów jest możliwe tylko wtedy, gdy produkcja najbardziej czasochłonnych i skomplikowanych rodzajów czy modeli odzieży oraz najmodniejszych modeli sezonu – tzw. „must-have” – prowadzona jest jak najbliżej rynku zbytu (nearshoring). Zlecanie produkcji w Polsce sprawia, że eliminuje się opóźnienia wynikające z logistyki w granicach od 2 do 6 miesięcy.

- Musimy znacznie szybciej reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Jednym z rozwiązań jest zwiększanie produkcji w Polsce. W związku z naszymi planami cały czas poszukujemy kolejnych rodzimych przedsiębiorców chętnych do współpracy – mówi Marek Piechocki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • milena 2017-06-22 14:47:27

  Świetnie, bo polskie szwalnie to gwarancja najwyższej jakości, oby firmie udało się systematycznie zwiększać produkcję w Polsce, myślę że wiele osób będzie usatysfakcjonowanych tym faktem .

 • Nikos 2017-06-21 18:34:54

  W Polsce rąk do pracy nie brakuje, także szwalnie powinny na tą informację zacierać ręce. Dla mnie też dobrze bo lubię jak wiem, że produkt jest made in Poland, tak dalej.

 • hanka 2017-06-21 17:03:29

  Bardzo się cieszę, wolę kupować ciuchy szyte w Polsce, bo wiem że Polska ma bardzo dobre szwalnie. Jakość produktów powinna się podnieść.

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane