Lublin musi poczekać na Ikeę do przyszłego roku

Autor: Gazeta.pl 17 stycznia 2014 10:32

Bez pozwoleń na drogi dojazdowe do Ikei nie może powstać nowe centrum handlowe meblowego giganta w Lublinie. Prawie pewne jest więc, że inwestycja nie zakończy się jesienią 2014 roku, jak planowano, ale dopiero w przyszłym roku - podaje gazeta.pl.

Pierwsza w Lublinie i na wschodzie Polski Ikea ma powstać przy zbiegu alei Spółdzielczości Pracy i ulicy Nasutowskiej. Razem z centrum handlowym ma zająć 29 hektarów terenu.

Budująca je spółka powinna też sfinansować nowy układ komunikacyjny w tej części miasta, przede wszystkim drogi dojazdowe: ulice Dłotlice od ul. Nasutowskiej wraz z pętlą autobusową i przystankiem komunikacji miejskiej i podmiejskiej. 

Wciąż nie zakończyły się procedury pozwalające na budowę samych dojazdów. Brakuje ostatecznych decyzji urzędników m.in. przez sprzeciw mieszkańców dotychczasowej ulicy Nasutowskiej, bo nowa droga w przyszłości ma przebiegać bezpośrednio przez ich działki. Odwołali się oni do wojewody, a ta przedłużyła postępowania i kazała Ikei dostarczyć dodatkowe dokumenty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane