Luis Amaral: Trendy demograficzne i infrastruktura wspierają małe sklepy

Autor: dlahandlu.pl 30 maja 2012 15:34

Zmiany na rynku handlu detalicznego pokazują, że klienci odwracają się od hipermarketów i kierują się w stronę małych sklepów osiedlowych oraz dyskontów. Jestem jednak przekonany, że to małe sklepy okażą się zwycięzcami na rynku, bo dyskonty mają swoje ograniczenia - mówił Luis Amaral na konferencji Forum Współpracy 2012.

Ludzie chcą kupować blisko domu. Ten trend utrwala się na wszystkich rynkach. Klienci nie chcą już tracić czasu niż na zakupach w wielkich hipermarketach. Dlatego dyskonty pojawiły się na osiedlach mieszkaniowych, ale dyskontów wszystkich sieci w Polsce jest ok. 2,3 tys. zaś samych sklepów franczyzowych Eurocash ok. 10 tys. To pokazuje naszą przewagę - mówił prezes Eurocashu.

Jednak według niego ze starcia dyskontów i małych sklepów zwycięzko wyjdą franczyzowe sklepy osiedlowe. - Dyskonty i my oferujemy lokalizację blisko domu oraz dobre ceny, ale dyskonty mają swoje ograniczenia: wąski asortyment i mało marek spośród produktów brandowych - to pozwala mi sądzić, że wkrótce klienci będą robili zakupy częściej w sklepach osiedlowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jaca 2012-06-08 14:18:05

    Luis, obyś był dobrym prorokiem

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10985

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane