Luis Amaral: Uchwały NWZA Emperii nie mają wpływu na naszą ofertę

Autor: dlahandlu.pl 18 października 2010 11:42

Luis Amaral: Uchwały NWZA Emperii nie mają wpływu na naszą ofertę

- W naszej opinii uchwały walnego zgromadzenia Emperii nie mają wpływu na naszą ofertę, skierowaną bezpośrednio do akcjonariuszy tej spółki. Będą oni sami i w sposób niezależny podejmować decyzję co do posiadanych akcji.

Jedna z uchwał dotyczy buy backu. W praktyce skup akcji został ograniczony z nagłośnionych 500 mln zł do ponad 200 mln zł, poprzez wprowadzenie wskaźników łączących jego wartość z zadłużeniem. Uważamy, że planowany buy back jest niezgodny z prawem. Ponieważ niedługo możemy stać się znaczącym akcjonariuszem Emperii, nie chcielibyśmy aby spółka miała problem prawny. Obawy miała również część
akcjonariuszy, jak widać po wynikach głosowania.

Druga decyzja walnego zgromadzenia dotyczy emisji akcji - uważamy, że nie ma ona z naszego punktu widzenia większego znaczenia, jej skala jest ograniczona. Jeśli emisja będzie wykorzystana na akwizycje to potwierdzi to nasz kierunek myślenia, związany z potrzebą konsolidacji rynku. Zawsze oczywiście pozostaje pytanie, czy akwizycje są przeprowadzane po właściwej cenie i czy przyniosą faktyczny rozwój spółki.

Niezmiennie podtrzymujemy, że działanie obu podmiotów w ramach jednej grupy przyniesie wiele korzyści - zarówno klientom, jak i akcjonariuszom obu spółek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,94

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane