Łukoil opuszcza kolejne europejskie rynki. Sieć ciągle obecna w Polsce

Autor: gazeta.pl/dlahandlu.pl 29 grudnia 2015 11:26

Sprzedajemy nasze aktywa na Litwie i Łotwie, gdzie są dość silne nastroje antyrosyjskie - zapowiedział szef i główny akcjonariusz rosyjskiego koncernu naftowego Łukoil Wagit Alekpierow. Zdaniem ekspertów faktycznie o sprzedaży zdecydowały przyczyny ekonomiczne - czytamy w gazeta.pl

Ekonomista Swedbanku nie wykluczył, że stacje benzynowe Łukoilu kupi syn szefa spółki Lukoil Baltija, który jest właścicielem sieci stacji benzynowych w państwach bałtyckich.

Na początku tego roku Łukoil na Litwie miał 115 stacji benzynowych (18 proc. rynku) oraz 59 na Łotwie (7 proc. rynku). Latem tego roku Łukoil pozbywał się 37 stacji w Estonii.

W 2014 r. Łukoil sprzedał stacje w Czechach (44 stacje), na Słowacji (19 stacji) i Węgrzech (75 stacji). Wiosną 2016 r. Łukoil sprzedał też, austriackiej firmie AMIC Energy Management, sieć 240 punktów oraz sześć baz paliwowych na Ukrainie.

Po wyjściu z państw bałtyckich największą sieć stacji benzynowych (116 punktów) w Europie Środkowej Łukoil będzie miał  w Polsce. Carrefour, który współpracuje z Łukoilem w Polsce ma 26 sklepów Carrefour Express ulokowanych na stacjach paliw. W 2014 roku deklarowano, że docelowo sklepy Carrefour Express pojawią się we wszystkich 116 obiektach obiektach rosyjskiego koncernu w Polsce. Placówki Carrefour Express na stacjach należących do Łukoila były jednymi z pierwszych obiektów handlowych tego typu, w których postawiono na szeroki rozwój kategorii produktów świeżych - warzyw, owoców, pieczywa i wędlin. Równocześnie nie zrezygnowano z asortymentu charakterystycznego dla sklepów na stacjach paliw, dzięki czemu klienci placówek mieli możliwość zakupu produktów auto-moto, a także kawy czy hot-doga. Placówki Carrefour Express na stacjach Łukoil posiadają także przy wejściu specjalną strefę Drive, w której oferowane są produkty w opakowaniach zbiorczych, np. woda w zgrzewkach czy inne napoje w wielopakach. Sklepy francuskiej sieci na stacjach benzynowych rosyjskiego koncernu czynne są 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane