Luksemburski fundusz kupił Galerię Narew w Łomży

Autor: pr, dlahandlu.pl 4 lipca 2011 09:56

Luksemburski fundusz kupił Galerię Narew w Łomży

Luksemburski fundusz SCALA IRP Capital Partners S.C.A. ogłosił zakup Galerii Narew w Łomży, swojej pierwszej inwestycji w Polsce, która stanowi pierwszy krok w strategii rozwoju SCALA w Europie Środkowej i Wschodniej.

Galeria Narew to centrum handlowe o powierzchni 40.000 mkw., zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego w Łomży. Centrum handlowe posiada prawomocne pozwolenie na budowę, a pierwsze prace rozpoczną się już w sierpniu tego roku. Ukończenie projektu zaplanowane jest na 4 kwartał 2012.

Galeria będzie posiadała ponad 90 sklepów oraz około 1.250 miejsc parkingowych, i będzie pierwszym o tak dużej skali centrum handlowym w Łomży i w całym regionie. Komercjalizacja projektu rozpocznie się wkrótce.

- Od pewnego czasu monitorowaliśmy polski rynek powierzchni handlowych i wpływ na naszą decyzję o zakupie Galerii Narew miała atrakcyjna i pierwszorzędna lokalizacja oraz znaczny potencjał tego regionu. Inwestycja ta oferuje możliwość skorzystania z rozwoju ekonomicznego Polski, wynikającego z rosnącej konsumpcji i stawek czynszowych. Polska jest liderem jako najbardziej rozwijający się rynek w Europie Środkowo-Wschodniej, i jest krajem o jednej z najmocniejszych gospodarek w regionie i rosnącym popycie na nowoczesne powierzchnie handlowe. Kombinacja tych atrakcyjnych czynników była fundamentem naszej decyzji o zakupie Galerii Narew - powiedział Alex J. Antonis, COO oraz Członek Zarządu SCALA IRP Capital Partners S.C.A .

SCALA została utworzona w Luksemburgu jako zamknięty fundusz inwestycyjny. Struktura funduszu ma pozwolić na sprawne osiągnięcie zwrotów z inwestycji oraz ich dystrybucję pośród swoich partnerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane