PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lurena ogłasza wezwanie na akcje Ruchu, bo chce wycofać spółkę z giełdy

Autor: PAP 23 lipca 2010 16:24

Lurena ogłasza wezwanie na akcje Ruchu, bo chce wycofać spółkę z giełdy

Należąca do Rose Netherlands Cooperatief, spółka Lurena Investments ogłosiła wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji spółki dystrybucyjnej Ruchu, po 10,70 zł za akcję. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia i potrwają do 10 września. Warunkiem nabycia akcji przez inwestora jest zgoda UOKiK.

W wyniku wezwania Lurena zamierza nabyć wszystkie 58.824.007 akcji, co odpowiada 100 proc. kapitału zakładowego spółki. Jednocześnie Lurena zobowiązuje się nabyć akcje objęte zapisami pod warunkiem, że przynajmniej 67 proc. czyli 39.412.085 akcji zostanie objętych zapisami.

Lurena Investments jest spółką córką spółdzielni Rose Netherlands Cooperatief, która to należy do funduszy zarządzanych przez firmę Eton Park Capital Management. Eton Park jest globalną firmą inwestycyjną utworzoną w 2004 roku. Obecnie zarządza on aktywami wartości ok. 13 miliardów USD, zainwestowanymi zarówno w publicznie notowane jak i prywatne spółki.

Przeczytaj także:

Eton Park wraz ze swoim doradcą, ICENTIS Capital, opracowali wstępną strategię restrukturyzacji i rozwoju Ruchu, która zakłada poniesienie przez spółkę znaczących nakładów inwestycyjnych w obszarach sieci detalicznej, hurtu i logistyki, systemów IT, marki i struktur sprzedażowych oraz zarządzania nieruchomościami.

Po zakończeniu wezwania Lurena rozważy wystąpienie do Komisji Nadzoru Finansowego w celu uzyskania jej zgody na zniesienie dematerializacji akcji oraz do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z wnioskiem o wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Jeśli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu akcji, Lurena osiągnie 90 proc. lub więcej całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, Lurena rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane