PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lurena zebrała zapisy na blisko 87 proc. akcji Ruchu

Autor: PAP 14 września 2010 15:51

W ramach wezwania ogłoszonego przez Lurena Investments na 100 proc. akcji Ruch akcjonariusze złożyli zapisy na 51 088 410 akcji, stanowiących 86,85% proc. kapitału zakładowego spółki, podała Lurena w komunikacie. Wszystkie warunki wezwania zostały spełnione, a transakcja zostanie rozliczona 20 września 2010 r.

Oferowana w zakończonym 13 września wezwaniu cena za akcję Ruch wynosiła 10,7 zł i reprezentowała premię w wysokości 23 proc. w stosunku do średniej ważonej ceny papierów spółki z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

Zamknięcie transakcji uzależnione było od złożenia w jego ramach zapisów na akcje stanowiące co najmniej 67 proc. kapitału zakładowego Ruchu oraz uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oba warunki zostały spełnione.

Przeczytaj także:

Zapis obejmujący wszystkie posiadane akcje spółki (56,84 proc. kapitału zakładowego) złożyło Ministerstwo Skarbu Państwa.

" W najbliższych latach konieczne jest przeprowadzenie restrukturyzacji oraz inwestycji niezbędnych do wprowadzenia spółki na ścieżkę wzrostu, do czego, jesteśmy przekonani, ma ona potencjał. Zrealizowana transakcja potwierdza dotychczasowe, charakteryzujące się wspieraniem przedsiębiorstw o dobrych podstawach oraz współpracą z doświadczonymi partnerami lokalnymi, długoterminowe podejście Eton Park do inwestycji"- powiedziała prezes Eton Park International Erland Karlsson, cytowany w komunikacie.

Ruch jest największą siecią detaliczną w Polsce z około 7.000 punktami sprzedaży. Jest wiodącymhurtowym dystrybutorem prasy w Polsce z ponad 40 proc. udziałem w rynku, zaopatrującym ponad 20.000 placówek. Ruch jest ponadto głównym dystrybutorem dóbr szybkozbywalnych (FMCG) z siecią 129 punktów sprzedaży hurtowej.

Lurena należy w całości do funduszy zarządzanych przez Eton Park Capital Management, L.P. Eton Park jest globalną firmą inwestycyjną, angażującą się w inwestycje o ponadprzeciętnym zwrocie osiąganym w perspektywie kilkuletniej. Obecnie zarządza on aktywami o wartości ok.13mld USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane