Luty w handlu detalicznym - 10 najważniejszych wydarzeń

Autor: dlahandlu.pl 13 marca 2018 12:03

Luty w handlu detalicznym - 10 najważniejszych wydarzeń Fot. Shutterstock.com

Podwyżki w Lidlu, zamknięcia kolejnych nierentownych sklepów Tesco i pozyskanie inwestora strategicznego przez sieć Piotr i Paweł - to jedne z najważniejszych informacji branżowych minionego miesiąca.

Lidl na fali

W lutym Lidl ogłosił, że od marca br. stawki płac w Lidlu wzrastają o 9,3 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Od marca pracownicy sklepów zarabiają od 2 800 zł do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł do 4 050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Tym samym Lidl konsekwentnie buduje swoją mocną pozycję jako atrakcyjnego pracodawcy.

Ponadto sieć stawia na innowacyjne z perspektywy dyskontów rozwiązania. W sklepie przy ulicy Wołoskiej w Warszawie, testuje kącik kawowy dla klientów. - Nie wykluczamy, że rozwiązanie znajdzie również zastosowanie w innych sklepach Lidl - mówiła portalowi dlahandlu.pl Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Szerokim echem w mediach odbiła się również afera z dostawcą Lidla, który nie udzielił pomocy swojej pracownicy. Rolnik był jedną z twarzy kampanii niemieckiego dyskontera, promującej Ryneczek Lidla. Sieć zawiesiła z nim współpracę marketingową.

Kłoptów Tesco ciąg dalszy...

Firma Tesco podjęła decyzję o zamknięciu 18 przynoszących straty sklepów. Wytypowane placówki to: Gliwice Toszecka, Rydułtowy Ładna, Siemianowice Śląskie, Skoczów Morcinka, Garwolin Targowa, Oświęcim Nojego, Oświęcim Śniadeckiego, Ruda Śląska Górnośląska, Lubaczów Baziaka, Brzeszcze, Knurów 1 Maja, Ustroń Cieszyńska, Świdnica Marcinkowskiego, Dębica Kościuszki, Środa Wielkopolska, Stalowa Wola Okulickiego, Łódź Przybyszewskiego oraz Piotrków Trybunalski Szkolna. Większość sklepów miała działać do marca.

Wraz z zamknięciem sklepów Tesco poinformowało również o zwolnieniach grupowych, które obejmą nie więcej niż 600 osób.

Piotr i Paweł gra z Capital Partners

Sieć handlowa Piotr i Paweł pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners – polskiego, niezależnego podmiotu inwestycyjnego z doświadczeniem w projektach typu private equity.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,97

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane