M&M Investments przejmie spółkę, która skupowała akcje Eko Holdingu

Autor: www.dlahandlu.pl, Puls Biznesu 19 sierpnia 2014 11:36

M&M Investments przejmie spółkę, która skupowała akcje Eko Holdingu

12 września do UOKiK-u trafił wniosek dotyczący przejęcia przez M&M Investments S.C. sp. w Luksemburgu kontroli nad Ecorse Investments sp. z o.o. w Warszawie. Sprawa jest obecnie w toku. Przypomnijmy, w październiku 2012 r. Ecorse Investments, spółka pośrednio kontrolowana przez Advent International Corporation, zamknęła wezwanie na sprzedaż akcji EKO Holding, osiągając zapisy odpowiadające w sumie 97,98 proc. ogólnej liczby akcji.

Założony w 1984 roku Advent International jest jednym z największych funduszy typu private equity na świecie. Posiada biura w 16 krajach na 4 kontynentach, w tym w Warszawie. Od momentu rozpoczęcia działalności Advent zebrał 19,4 mld euro i przeprowadził ponad 270 transakcji w 35 krajach. 

Głównym przedmiotem działalności Grupy Eko Holding jest prowadzenie sieci supermarketów. Grupa prowadzi około 300 sklepów Eko, Ledi i Niwex.

Jak pisze "Puls Biznes" Advent nie ujawnia szczegółów transakcji. Jednak według gazety, tropy prowadzą do Artura Kasnera, współtwórcy Polomarketu, który ogłosił uruchomienie od stycznia przyszłego roku nowej marki na rynku handlowym.

Przedstawiciele Adventu nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli tym informacjom. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane