Maciej Biniek dołącza do zespołu zarządzającego Allegro

Autor: dlahandlu.pl 13 czerwca 2017 11:15

Od 1 czerwca 2017 Maciej Biniek dołączył do zespołu zarządzającego Allegro obejmując stanowisko dyrektora ds. płatności. Będzie odpowiadać za rozwój produktów finansowych dla klientów Allegro oraz współpracę z operatorami płatności.

Maciej Biniek ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości oraz usługach płatniczych. Poprzednio był członkiem zarządu PayU SA. Wcześniej rozwijał produkty bankowości detalicznej w Banku BZ WBK - odpowiadał m.in. za projekty związane z handlem internetowym, kartami płatniczymi i sieciami bankomatów. W przeszłości pracował także dla Visa Europe i eCard. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

- Płatności są nierozerwalnie związane z dokonywaniem transakcji w handlu elektronicznym, dlatego
bardzo interesujemy się tym segmentem – mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. – Allegro ma obecnie ponad 20 milionów zarejestrowanych klientów, którzy kupują ponad milion produktów dziennie. To gigantyczny potencjał, nie tylko w prostych rozliczeniach, ale także w usługach np. ratalnych, kredytowych i pokrewnych – dodaje Przemysław Budkowski.

Konta na Allegro posiada 20 milionów Polaków, z których blisko 16 milionów odwiedza serwis każdego miesiąca (PBI/Gemius Megapanel). Ponad 85 procent transakcji dotyczy produktów nowych,
sprzedawanych po ustalonej cenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane