PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Magazyn, którego najemcą jest Żabka i Animex Food sprzedany

Autor: dlahandlu.pl 7 listopada 2016 09:23

Spółka Waimea Holding S.A. podpisała umowę sprzedaży kompleksu magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w Szczecinie.

Kupującym nieruchomość jest amerykański podmiot Exeter Property Group. Przekazanie nieruchomości nastąpi do końca 2016 roku.

Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 000 mkw. wynajęte w 100 procentach, zostało zakupione w październiku przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe.

Inwestorem North-West Logistic Park w Szczecinie była spółka należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. - Pozyskane środki z transakcji sprzedaży North-West Logistic Park zostaną wykorzystane na finansowanie naszych nowych inwestycji oraz na optymalizację struktury finansowania bilansu spółki - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding S.A. - Realizujemy i planujemy kolejne inwestycje w parki logistyczne. W ciągu najbliższych trzech lat chcielibyśmy zbudować i skomercjalizować ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy oraz Rzeszowie - dodaje Andrzej Rosiński. W North-West Logistic Park wśród najemców znajdują się producenci komponentów dla elektrowni wiatrowych - duńska firma KK Wind Solutions oraz hiszpańska firma InCom, Rohlig Suus Logistics, Ceva Logistics Poland, IQ Metal Polska, Mycs, My Trendy Phone, Żabka Polska, Cubic, PartyDeco, Animex Foods, oraz HTM.

W pierwszej połowie 2016 roku, Exeter Property Group nabył 6 nieruchomości logistycznych i produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. 

Exeter Property Group została założona w 2006 roku przez doświadczony zespół ludzi, którzy już od lat osiemdziesiątych zajmowali się budową i inwestycjami w sektorze magazynowym. W chwili obecnej Exeter zarządza funduszami o łącznej wartości prawie 5 miliardów USD oraz pond 10 milionami metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Biuro główne Exeter zlokalizowane jest w Filadelfii. W USA działa również 11 biur regionalnych. W Europie biura Exeter zlokalizowane są w Londynie, Warszawie, Frankfurcie, Paryżu i Dublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane