PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Magazyny Lidla w gminie Psary szybko nie powstaną

Autor: www.dlahandlu.pl 5 maja 2016 11:36

Magazyny Lidla w gminie Psary szybko nie powstaną fot. za lidl.pl, na zdjęciu jeden ze sklepów sieci

Budowa centrum dystrybucyjnego sieci Lidl w gminie Psary napotyka przeszkody proceduralne. Pod koniec października 2015 r. władze gminy informowały o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji na budowę. Teraz wójt gminy wydał obwieszczenie w którym informuje, że Stowarzyszenie Zieloni chce uczestniczyć w postępowaniu. Tym samym procedury znowu zostaną przeciągnięte.

Wójt gminy zawiadamia, że "(...) Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach postanowieniem z 5 kwietnia 2016 r. w sprawie uchylenia w całości zaskarżonego postanowienia zastępcy wójta z 8 grudnia 2015 r. w przedmiocie odmowy dopuszczenia Stowarzyszenia Zieloni z Zabrza do udziału w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia budowy centrum Lidl. Sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez organ pierwszej instancji. (...)

Przypomnijmy, w sierpniu 2014 r. Lidl Polska Sp. z o.o. nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnych ponad 19 ha terenu przeznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi. Działki te zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej nr 913. Lidl chce wybudować tam centrum dystrybucyjne o powierzchni 45 000 mkw.

W 2015 r. na konto gminy wpłynęło 2 968 377, 90 zł od Agencji Nieruchomości Rolnych. Była to tzw. renta planistyczna, która została wypłacona w związku z kupnem gruntów przez sieć Lidl.

Będzie to 8 centrum dystrybucyjne spółki w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane