Magda Gessler biznesowo powiązana z nowym udziałowcem Marcpolu

Autor: dlahandlu.pl 6 czerwca 2016 10:15

Magdalena Gessler oraz spółka KT System, nowy akcjonariusz Marcpol SA są zgodnie z danymi z KRS komandytariuszami spółki Leon sp. z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie. Jedynym komplementariuszem spółki komandytowej Leon jest Leon sp. z o.o., a członkami zarządu firmy Kamila Wincewicz- Budny jako prezes zarządu oraz Aleksandra Gessler jako członek zarządu.

Z kolei wspólnikami Leon sp. z o.o. są Magdalena Gessler, Aleksandra Gessler i spółka KT System. Przedmiotem działalności spółki jest m.in. prowadzenie restauracji.

Kamila Wincewicz-Budny jest również prezesem zarządu spółki KT System, która po ostatnich zmianach właścicielskich stała się akcjonariuszem Marcpol SA  z siedzibą w Łomiankach. Wspólnikami tej spółki jest dwóch prawników Leszek Czarny i Wojciech Budny. Przedmiotem działalności spółki jest m.in. handel hurtowy i detaliczny.

5 kwietnia po Walnym Zgromadzeniu w radzie nadzorczej spółki Marcpol znaleźli się Piotr Kalaman (przewodniczący RN) oraz Jacek Cegłowski i Wojciech Budny. Jednocześnie rada nadzorcza podjęła decyzje o czasowym oddelegowaniu Jacka Cegłowskiego (prezes zarządu) i Wojciecha Budnego do zarządu spółki.

Niedawno informowaliśmy, że Magdalena Gessler będzie firmowała swoim nazwiskiem wędliny pod marką Besos, produkowane przez firmę Peklimar, która została w 2015 roku przejęta przez ZM Polonus z Grupy Bruno Tassi. 

Od początku roku sieć Marcpol zmniejszyła sieć z 60 do 30 placówek, a Warszawski Sąd Rejonowy Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych zmienił sposób zabezpieczenia majątku dłużnika Marcpol SA, poprzez ustanowienie zarządu przymusowego nad całością majątku w osobie nadzorcy sądowego Tycjana Saltarskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane