Majątek Sjaelso wciąż bez nowego właściciela

Autor: info.elblag.pl 9 grudnia 2014 11:08

Trzecie podejście do sprzedaży majątku upadłej spółki Sjaelso - niedoszłego inwestora galerii handlowej Porto 55, nie przyniosło rezultatu. Nieco ponad 5 mln zł brutto - za taką kwotę syndyk masy upadłościowej próbował zbyć działkę na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej, która wchodzi w skład likwidowanego przedsiębiorstwa. Mimo atrakcyjnej ceny, na konkurs ofert nie wpłynęła żadna propozycja - czytamy na portalu info.elblag.pl.

Procedura likwidacyjna spółki Sjaelso Poland Beta z Warszawy, rozpoczęła się rok temu. W listopadzie 2013 r. sąd ogłosił jej upadłość, a syndyk masy upadłościowej zabezpieczył majątek firmy, w celu sprzedaży i pokrycia kilkunasto milionowych zobowiązań wobec wierzycieli. W tym gronie znalazło się m.in. Miasto Elbląg. Duński inwestor jest winien elbląskiemu magistratowi blisko 1,7 mln zł brutto za przebudowę i dostosowanie ul. Nowowiejskiej pod realizację Porto 55.

Długi spółki, przynajmniej w części, pokryć ma sprzedaż majątku Sjaelso, w skład którego wchodzą m.in. nieruchomości pod budowę galerii handlowej Porto 55 w Elblągu. W tym roku odbyły się już dwa przetargi na jego zbycie, jednak za każdym razem brakowało chętnych.

Syndyk postanowił więc uprościć procedurę i po wyrażeniu zgody przez sędziego komisarza, pod koniec października ogłosił konkurs ofert na sprzedaż firmy z wolnej ręki. Na licytację wystawiono prawo użytkowania wieczystego trzech działek położonych przy ul. Królewieckiej 88 i Nowowiejskiej 1A, o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Nieruchomości, na których powstać miała galeria handlowa, sprzedawane są łącznie z projektem budowlanym Porto 55, zarejestrowanymi znakami towarowymi („Galeria Pasjami" i „PORTO 55"), domenami internetowymi (porto55.pl i porto55.com) oraz księgami i dokumentami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej upadłego.

Cenę wywoławczą majątku obniżono względem drugiego przetargu o ponad pół miliona złotych - z 5 mln 660 tys. zł brutto do 5 mln 94 tys. zł brutto (z 596 zł do 536 zł za metr kwadratowy). Pisemne oferty można było składać do 30 listopada. Warunkiem było wpłacenie wadium w wysokości 500 tys. zł. Otwarcie ofert miało nastąpić 2 grudnia - czytamy w info.elblag.pl.

W wyznaczonym terminie, na konkurs nie wpłynęły żadne oferty. Do końca roku syndyk masy upadłościowej będzie czekać na ewentualne oferty od podmiotów potencjalnie zainteresowanych zakupem majątku. A takich podmiotów, jak informuje syndyk jest kilka.

W międzyczasie do syndyka zgłaszają się także podmioty zainteresowane krótkoterminową dzierżawą terenu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    3,01

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane