Makro radzi klientom, jak robić oszczędne zakupy

Autor: dlahandlu.pl 27 października 2010 15:05

Makro Cash&Carry, w ramach promocji akcji robienia zakupów w sklepach osiedlowych, podpowiada, jak robić zakupy, oszczędzające nasz czas i portfel.

Zdaniem specjalistów od domowego budżetu należy w widocznym miejscu umieść listę, którą codziennie należy uzupełniać o kończące się produkty.
W ten sposób kupuje się tylko te produkty, które rzeczywiście się skończyły. Przed zakupami należy sprawdzić szafki, lodówkę oraz datę ważności produktów z lodówki. Następnie uzupełnić listę o produkty, które się skończyły oraz te, którym minął termin przydatności do spożycia. Należy także zaplanować posiłki na najbliższych kilka dni. Jeśli są to zakupy w dużych sklepach warto przemyśleć menu na najbliższy tydzień, jeśli wybieramy się do małego sklepu osiedlowego - wystarczy zaplanować zakupy na 2-3 dni.
Produkty takie jak: kasza, ryż, cukier, mąka, makaron, należy kupować raz na tydzień. Łatwo psujące się produkty, takie jak: mięso, ryby, nabiał, trzeba kupować na najbliższe 2 lub 3 dni. W sklepie należy trzymać się listy i nie zwracać uwagi na okazje i promocje. Bardzo często produkty kupione w ten sposób tygodniami zalegają na półkach.

„Tu mieszkam, tu kupuję" to ogólnopolska akcja, która powstała z myślą o wspieraniu niezależnych, osiedlowych sklepów spożywczych. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Makro Cash & Carry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane