Makro uruchomiło 2000. sklep sieci Odido

Autor: dlahandlu.pl 26 czerwca 2013 15:18

Makro uruchomiło 2000. sklep sieci Odido

26 czerwca w Mińsku Mazowieckim, przy ul. Topolowej uruchomiony został 2000. sklep sieci franczyzowej Odido, której operatorem jest sieć hal cash and carry Makro.

Prezes Makro zapowiada, że dalszy rozwój sieci Odido jest kluczowym elementem strategii firmy Makro, a wsparcie dla niezależnych sklepów to szansa dla nich na skuteczniejszą walkę z hipermarketami i dyskontami. 

Odido działa na polskim rynku od wiosny 2011 r. W 2012 r. przystąpiło do niej 967 placówek na terenie całego kraju. - Według raportu HiM z zeszłego roku prawie połowa klientów ODIDO odwiedza sklepy sygnowane tą marką codziennie lub częściej niż raz dziennie i kupuje jednorazowo więcej niż cztery artykuły - dodaje.

Franczyzobiorcą sklep w Mińsku jest Jacek Jarzębowski, z handlem związany od 20 lat.. 2000. placówka ma ok. 130 mkw. powierzchni i oferuje zarówno marki własne Aro oraz Fine Food, jak i produkty brandowe. Części zakupów franczyzobiorca dokonuje w Makro, część kupuje w lokalnych hurtowniach, po warzywa i owoce jeździ na giełdę w Broniszach. Przedstawiciele MAKRO wprowadzili do sklepu nowe rozwiązania takie jak kącik piekarski i rozbudowaną ofertę artykułów przemysłowych typu convenience.

Wcześniej w tym sklepie franczyzobiorca prowadził sklep pod logo Carrefour. W najbliższym otoczeniu sklepu działa placówka Społem i Żabka. W powiecie mińskim zlokalizowanych jest 7 placówek Odido, przy czym 1 w centrum Mińska. Sieć rozwija się równomiernie na terenie całego kraju, przy czym w miejscach gdzie są duże skupiska ludzkie, jak np. na Górnym Śląsku sklepów Odido jest więcej.

Przeczytaj także:

Do końca roku Makro zamierza przeprowadzić jeszcze kampanię promocyjną dla sieci Odido, która wzmocni wizerunek i rozpoznawalność sklepów blisko domu. 

Odido to miękka forma franczyzy, gdzie Makro pełni rolę doradcy dla niezależnego handlowca, pomagając dobrać m.in. asortyment i ustalić politykę cenową dostosowaną do konkretnej lokalizacji placówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane