Makrum sprzedało spółkę zależną, która buduje centrum handlowe w Bydgoszczy

Property News 12 kwietnia 2012 09:57

Luksemburski fundusz Scala IRP Capital Partners rozwija skrzydła na rynku centrów handlowych w Polsce. Kontrolowana przez Rafała Jerzego Grupa Makrum poinformowała właśnie o podpisaniu z funduszem warunkowej umowy sprzedaży spółki zależnej Makrum Development, która została powołana do realizacji galerii handlowej w Bydgoszczy. Wartość transakcji to ok. 25 mln euro.

„W dniu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży udziałów strona kupująca zobowiązana będzie do zapłaty 10 mln euro, zaś na pozostałą część wartości transakcji w wysokości 15 mln euro sprzedający udzieli kupującemu pożyczki z terminem spłaty do dnia 30.06.2014 r. - napisano w komunikacie".

„Ostateczna wartość transakcji określona zostanie w dniu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży udziałów na podstawie kalkulacji uwzględniającej wartości netto aktywów Makrum Development Sp. z o.o. wg stanu na dzień zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży działów oraz uwzględniającą wartość nieruchomości Makrum Development Sp. z o.o. wynoszącą 25 mln euro - dodano".

20 marca br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Makrum, które powstanie w Bydgoszczy przy ulicach Kamiennej i Sułkowskiego. Wtedy zapewniano, że prace budowlane ruszą w ciągu trzech miesięcy. Planowana data otwarcia obiektu to I kwartał 2014 roku.

Centrum ma być wielofunkcyjnym obiekt handlowo-usługowym obejmującym hipermarket, sklep DIY oraz galerię handlową z multipleksem. Powierzchnia najmu wyniesie 56 tys. mkw.

Scala została utworzona w Luksemburgu jako zamknięty fundusz inwestycyjny. W Polsce zadebiutowała kupując w lipcu ubiegłego roku będącą na etapie planowania Galerię Narew w Łomży. Ukończenie tego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2012 roku.

Czytaj w portalu propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane