Mall.pl z nową strategią i zmianami personalnymi

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2017 11:24

Mall.pl, jeden z liderów e-commerce w Polsce i regionie zamierza umacniać swoją pozycję na rynku. Firma zdraża nowa strategię biznesową i przeprowadza zmiany personalne.

Spółka jest częścią międzynarodowej grupy e-commerce Mall Group i z sukcesem działa na 7. rynkach europejskich, dominując w rejonie CEE. - Szybko rozwijający się sektor e-commerce powoduje wzrost znaczenia usług transgranicznych i wymaga wyjątkowo specjalistycznej koordynacji logistyki dla handlu międzynarodowego. Wykorzystując intensywny wzrost handlu internetowego, konkurencyjność produktów z Chin i innych krajów regionu oraz geopolityczne usytuowanie Polski, Grupa Mall chce jeszcze silniej zaznaczyć swoją obecność i ugruntować pozycję lidera w tej części Europy – informuje firma.

Zmiany w Mall.pl mają związek z rozwojem firmy na rynku polskim i wdrożeniem nowej strategii biznesowej, która ma opierać się na stworzeniu bardzo efektywnego i funkcjonalnego „xborderu”, wykorzystującego siłę zakupową grupy Mall w Czechach i jeden z najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowanych magazynów e-commerce w Pradze.

- Polski rynek e-commerce rośnie z roku na rok o ok. 15 proc i to szybkie tempo wzrostu wymusza konsolidację działań. Podobna strategia sprawdziła się już na słowackim rynku, stąd też będzie teraz wdrażana na rynek Polski – uzasadnia Mall.pl.

Na potrzeby nowej strategii powstanie nowa platforma typu marketplace, uzupełniająca sprzedaż i logistyczną obsługę w centrali w Czechach. Ku końcowi dobiegają rozmowy
z kilkoma kluczowymi partnerami biznesowymi w projekcie pilotażowym uruchomienia nowego marketplace’a.

W związku ze zmianami strategii działań na polskim rynku, ze stanowiska prezesa zarządu rezygnuje Vit Endler, a Katarzyna Windysz obejmuje stanowisko country managera Polska.

Katarzyna Windysz od wielu lat związana jest z branżą e-commerce i posiada wysokie kompetencje w zakresie sprzedaży oraz rozwoju biznesu. Przez ponad 5 lat pracowała w Mall.pl, w tym piastując stanowisko dyrektora handlowego. Wcześniej przez kilka lat pracowała w dziale handlowym firmy Acana Polska.

W Mall.pl Katarzyna Windysz będzie odpowiedzialna za rozwój, negocjacje z kluczowymi partnerami oraz nadzór nad wszystkimi działaniami w Polsce.

Vit Endler jako manager z wieloletnim doświadczeniem we wprowadzaniu marek na rynki zagraniczne i prowadzeniu dialogu z konsumentem, będzie od tego roku niezależnym konsultantem i doradcą e-commerce, w tym dla Mall.pl.

Jednym z pierwszych dodatkowych projektów, w który zaangażuje się Vit Endler będzie Virtooal.com, oferujący innowacyjne, a przede wszystkim realnie redukujące ilość porzuconych koszyków, rozwiązanie wirtualnego lustra dla e-commerce z branży fashion
i beauty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane