Małpka szuka nowego inwestora branżowego

Autor: Puls Biznesu 20 listopada 2017 08:56

Małpka szuka nowego inwestora branżowego fot, Małpka Express

Marcus Preston, który prowadził restrukturyzację Biomedu Lublin, teraz ma ratować zadłużoną Małpkę. W planach jest m.in. pozyskanie nowego inwestora branżowego - informuje Puls Biznesu.

Sieć, założona w 2012 r. przez Mateusza Świtalskiego, syna twórcy Eurocashu, Biedronki i Żabki, od 2015 r. należy do funduszu PineBridge i w szczytowym momencie miała w kraju ponad 350 sklepów. Obecnie jest ich ok. 150, czyli o ok. 45 mniej niż w marcu 2017.

Ostatnio informowaliśmy o wymianie całej rady nadzorczej w Małpce.

Szybkie tempo ekspansji sprawiło, że od początku przynosiła straty. Sieć zaczęła się kurczyć i mieć problemy z płynnością. Od kilku miesięcy sklepowe półki świecą pustkami, bo dostawcy zgadzają się na dostarczanie produktów tylko za gotówkę, której brakuje. Nikt jednak dotychczas nie złożył wniosku o upadłość Małpki.

Jak zapewnia "Puls Biznesu" Marcus Preston, wstępny plan restrukturyzacji jest przygotowany. Sieć będzie dążyć do utworzenia rady wierzycieli. Do czerwca spółka może wyjść operacyjnie na plus. Docelowo w ciągu 9-18 miesięcy planowane jest znalezienie nowego inwestora branżowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Em 2017-11-20 09:00:32

    Jak to uratują i przetrwa w obecnej formie, to bedzie cud.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane