Mar-Ol chce zredefiniować biznes hurtowy

www.portalspozywczy.pl 23 czerwca 2014 17:37

Jak powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Sylwester Maćkowiak, prezes Grupy Mar-Ol, najważniejszym zadaniem stojącym obecnie przed Chatą Polską jest przyspieszenie rozwoju. Na ten rok Chata Polska zaplanowała przyrost 40 sklepów, dzięki czemu sieć przekroczy liczbę 200 placówek. Około 60 proc. planów Chaty Polskiej na cały rok ma być wykonanych już czerwcu.

 - Przyspieszenie rozwoju udało się już w pierwszym kwartale, dlatego że, mimo odejścia części placówek, saldo sklepów przychodzących mieliśmy znacznie większe. Zaczyna pracować wdrożony przez nas koncept partnera Chaty Polskiej - zauważa Maćkowiak.

Chata Polska zamierza rozwijać się nie tylko poprzez franczyzę, ale także inwestować we własne sklepy. W perspektywie najbliższych trzech lat wyzwaniem dla sieci ma być posiadanie 50 sklepów własnych. Z kolei przyrost rok do roku przez najbliższe trzy lata w famach franczyzy ma wynosić dla Chaty Polskiej minimum 40 sklepów. Dzięki temu za trzy lata w sieci ma funkcjonować ponad 300 sklepów. W maju 2014 r. Chata Polska liczyła ok. 190 sklepów.
- Z kolei jeśli chodzi o część hurtową Mar-Olu, oczywiście nie zamierzamy z niej rezygnować, natomiast chcemy ją zredefiniować. Zastanawiamy się, jaką funkcję ma pełnić część dystrybucyjna w kontekście z jednej strony Eurocashu, a z drugiej strony tych podmiotów, które walczą o pozycję wicelidera rynku, jak Specjał, Bać-Pol czy kilka innych firm - mówi Maćkowiak.
Prezes Mar-Olu zapewnia, że chętnie porozmawia na temat różnych form współpracy w części dystrybucyjnej z każdym, kto będzie w stanie zapewnić na tyle dużą skalę działalności, aby wspólnie móc rywalizować "z podmiotem, który mocno wyprzdził cały dystrybucyjny peleton".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    12,01

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane