PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Marek Jakubiak na EEC 2017: Należy zlikwidować podatek CIT

www.portalspozywczy.pl 16 maja 2017 18:02

- PiS tworzy tysiące aktów prawnych i nasza percepcja zaczyna się kończyć, dlatego jestem zdania, że należy z tym skończyć poprzez likwidację podatku CIT. Ja mówię stop, tego nie da się już naprawić to trzeba zlikwidować - mówił na EEC 2017 podczas panelu „Od lokalnej firmy do globalnego biznesu” Marek Jakubiak, przedsiębiorca, poseł na Sejm RP.

- Moim pomysłem jest wprowadzenie 1 proc. podatku przychodowego. Z kontroli, którymi są objęci przedsiębiorcy wynika, że nie wnoszą one żadnych konstruktywnych uwag. Rządzący chcą za wszelką cenę udowodnić nam, że jesteśmy z natury przestępcami a tymczasem my chcemy wiedzieć za co mamy płacić, kiedy i ile mamy zapłacić, tak po prostu. Wszystko wskazuje na to, że za ok. 2-3 lata dojdziemy do takiego momentu, w którym prawo gospodarcze zostanie uproszczone do tego stopnia, że w Polsce będzie przyjazny klimat gospodarczy dla nas – przedsiębiorców – zapewnił Marek Jakubiak.

Krzysztof Pawiński dodał podczas debaty "Od lokalnej firmy do globalnego koncernu" w czasie EEC 2017, że postulat uproszczenia transparentności prawa podatkowego jest właściwy. - Jednak ja nie jestem na tyle naiwny i optymistyczny, żeby wierzyć, że dożyję tego momentu - uciął. I apelował: Skończmy z biegunką legislacyjną – to jest coś niesamowitego, że każdy kolejny polski rząd zwiększa ilość aktów prawnych. Wprowadźmy rozwiązania znane z Kanady, z Australii! – alarmował podczas EEC 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane