Marek Sypek powołany na dyrektora zarządzającego Stock Polska

Autor: dlahandlu.pl 15 kwietnia 2016 09:23

Marek Sypek powołany na dyrektora zarządzającego Stock Polska Na zdj. Marek Sypek, fot. PTWP

Marek Sypek dołączy do Grupy Stock Spirits w roli dyrektora zarządzającego na Polskę. Powołanie szefa na Polskę to odpowiedź Grupy na zarzuty funduszu Western Gate Private Investments Limited, który zarządza majątkiem rodzinnym Luisa Amarala, że Stock Spirits dzieje się źle, bo stycznia 2015 roku nie było lokalnego menedżera zarządzającego rynkiem polskim, przez co firma traciła udziały w rynku.

Marek Sypek pracował zarówno w największych spółkach giełdowych, jak i w firmach z finansowaniem typu private equity. Przed pracą w Stock Spirits Group był dyrektorem generalnym Agros-Nova Holding, jednego z największych w Polsce producentów napojów, dżemów i konserw warzywnych. Doprowadził tam do poprawy wyników firmy oraz znaczącego wzrostu zysku.
Przed dołączeniem do Agros-Nova, Marek Sypek pracował w Johnson & Johnson, gdzie był dyrektorem zarządzającym na Europę Środkowo-Wschodnią. W Johnson & Johnson zarządzał działalnością firmy w okresie jej szybkiego rozwoju oraz wzrostu rentowności w dziale EMEA. Nadzorował także udane połączenie z Pfizer Consumer Health.
Wcześniej Marek Sypek był dyrektorem zarządzającym w BIC Polska, gdzie w latach 2001-2005 nadzorował działalność w Polsce i na Ukrainie.
W Stock Spirits Group Marek Sypek przejmie odpowiedzialność za Stock Polska i będzie prowadził działania z Warszawy. Zastąpi w tej roli Ian’a Croxford’a, który od stycznia 2015 pełni funkcję p.o. dyrektora arządzającego w Polsce. W momencie objęcia stanowiska przez Marka Sypka w czerwcu, Ian powróci do roli dyrektora operacyjnego Grupy.
Chris Heath, dyrektor generalny Stock Spirits, powiedział:
"Cieszę się, że tak utalentowany lider dołączy do Grupy i jestem przekonany, że Marek odegra ważną rolę w procesie powrotu firmy na ścieżkę wzrostu. Jako były dyrektor generalny Agros-Nova ma szerokie rozumienie przemysłu spożywczego i napojów, jak również środowiska biznesowego w Polsce."

Więcej: Spółka Luisa Amarala chce odwołać szefa Stock Spirits Group 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane