Marihuana z certyfikatem koszerności

Autor: Puls Biznesu 25 lutego 2015 11:28

Marihuana z certyfikatem koszerności

Żydowska agencja zatwierdzająca koszerność produktów w USA wydała certyfikat koszerności dla marihuany i już prowadzi rozmowy z producentami sprzedającymi ją na użytek medyczny i rekreacyjny. Pierwsze sztuki trafią do nowojorczyków - podaje Puls Biznesu.

Używanie marihuany do celów rekreacyjnych, nie tylko z przepisu lekarza (np. jako środek przeciwbólowy) jest obecnie legalne w zaledwie trzech stanach USA. Połowa stanów nie dopuszcza prawnie nawet jej używania medycznego.

Cytuje on wypowiedź prezesa Unii Ortodoksyjnej, rabbiego Moshe Elefanta, który przyznaje, że agencja wydająca certyfikaty koszerności już prowadzi rozmowy z producentami marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych. Początkowo koszerna wersja używki będzie sprzedawana tylko w Nowym Jorku.

Medyczne palenie marihuany jest zalegalizowane w połowie stanów USA, zaś jej używanie rekreacyjne - zaledwie w trzech. Żydowski dziennik "Forward" podkreśla jednak, że ciągle większość rabinów nie dopuszcza pozamedycznego używania tego zioła wśród wyznawców judaizmu.

Wiecej w "Pulsie Biznesu"

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • podpis 2015-02-25 20:11:50

  To taka ich jakby banderola. U nas też jest na produktach narkotykowych. Tyle że nasza ma postać akcyzy, to taki podatek od ćpania, urzędnicy i urzędnice naklejają to na każdej legalnej działce etanolu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  17,62

 • Min

  11,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane