PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Mariusz Świtalski składa doniesienie na prokuratora Kosmatego

Autor: gazeta.pl 27 grudnia 2014 18:16

Mariusz Świtalski, główny udziałowiec Czerwonej Torebki złożył doniesienie na prokuratora Piotra Kosmatego, który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary - podaje gazeta.pl

- Prokurator Kosmaty dla kariery chce skazać niewinne osoby, zmusza świadków do fałszywych zeznań - oskarża w wywiadzie dla "Głosu Wielkopolskiego" biznesmen Mariusz Świtalski, którego nazwisko pojawia się w tle sprawy zabójstwa Ziętary.

Świtalski nie wierzy w śmierć reportera. - A po czym poznać, że Ziętara nie żyje? Po prostu nie wiadomo, co się stało. Nikt nic nie wie - mówi. Mówi, że o sprawie Ziętary "usłyszał dopiero teraz", nie znał wcześniej jego nazwiska.

Biznesmen informuje, że zawiadomił już Prokuraturę Generalną o podejrzeniu popełnienia przez Kosmatego przestępstwa. Świtalski przekonany jest też o niewinności podejrzanych, Miroslawa R. i Dariusza L., którzy pracowali w ochronie Elektromisu. Uważa, że prokurator Kosmaty "kupuje" zeznania świadków, którzy siedzą w więzieniach: - Zawsze znajdzie się ktoś, kto choćby za papierosy czy inną korzyść zezna nieprawdę.

Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej, potwierdza, że zawiadomienie Świtalskiego wpłynęło 23 grudnia.

Prokurator Kosmaty nie komentuje zarzutów. Według jednego z naszych rozmówców z Krakowa gdyby śledztwo w sprawie Kosmatego zostało wszczęte, prokurator zostałby odsunięty od sprawy Ziętary. - To by sparaliżowało postępowanie, które jest autorskim śledztwem Kosmatego - tłumaczy w rozmowie z gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kewlys 2014-12-30 14:29:24

  Kolego "ja" czy jak ci tam...

  Czytaj między wierszami a próby losowe wyborców, to jak z ruską ruletką...

  Te "bandy" z PiS-u czy z PO lub PSL, mnie nie interesuje. Widać jacy z nich patrioci, zwłaszcza w kwestii rozliczania delegacji...

  Masz jeszcze jakieś uwagi?

 • ja 2014-12-29 16:06:19

  Kewlys cos sie do PiS przyczepił? Tydzien wybory to i w Afryce nie licza. Próba losowa na 1000 osób, jest wiarygodna a badanie na 100 tys osób wychodzacych z lokali wyborczych okazało się nierzetelne. Pomyłka wynosiła na korzyść PSL! ok 10%! Bez jaj.

 • Kewlys 2014-12-29 14:56:27

  Pan Świtalski, tak od razu wierzy w niewinność swoich pracowników a jeszcze nie zakończyło się postępowanie Prokuratury?

  Dziwne.

  Nie słyszał nigdy sprawy Ziętary? Nie wierzy w jego zabójstwo? A po czym twierdzić, że ten ktoś żyje?

  Może wyjechał na ... Madagaskar?

  Najlepszą obroną jest atak i dlatego zawiadomienie o fałszerstwie Prokuratora. Świtalski niech rękę poda sobie z PiS-em, oni też wskazywali "liczne dowody fałszowania wyborów" a faktów na wielką skalę jakoś brak...

  Pan Świtalski, to dziwna persona. W USA musiałby się rozliczyć z każdego dolara przed US a u nas prawo jest po stronie oszustów...ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane