Marka Burger King będzie rozwijana w Polsce

www.portalspozywczy.pl 12 grudnia 2014 12:51

Marka Burger King będzie rozwijana w Polsce

Burger King Worldwide ogłosił utworzenie Burger King SEE - spółki joint venture, która "agresywnie" będzie rozszerzać obecność marki we Włoszech, Polsce, Grecji i Rumunii. Jak przyznaje przedstawicielka spółki AmRest, która obecnie rozwija tę sieć na polskim rynku, pojawienie się nowego operatora nie zagrozi jej planom rozwoju.

Burger King SEE podpisał długoterminową umowę subfranchisingu i wyłączną umowę rozwoju, która obejmuje prawa sub-franczyzowe na wszystkich tych rynkach.

- Pojawienie się na polskim rynku nowego operatora restauracji Burger King wynika z modelu biznesowego właściciela marki. 95 proc. restauracji Burger King na świecie jest obsługiwanych przez niezależnych franczyzobiorców, których kilku często działa na jednym rynku. AmRest ma wieloletnie umowy franczyzowe na prowadzone przez siebie restauracje Burger King w Polsce. Będziemy kontynuować rozwój sieci restauracji Burger King zgodnie z planem, czego przykładem jest otwarcie czterech nowych restauracji tej marki w grudniu br. - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Iwona Sarachman, PR Director CE, AmRest.

Jak dodaje, 5 grudnia ruszyła restauracja Burger King w centrum handlowym Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, a przed świętami ruszą trzy kolejne lokalizacje: jedna w kamienicy na wrocławskim rynku (dawny DH Feniks) oraz dwie usytuowane po obu stronach autostrady A4 (MOP Żarska Wieś). Po ich uruchomieniu AmRest będzie prowadzić 34 restauracje Burger King w Polsce.

- Od otwarcia pierwszej restauracji Burger King przez AmRest w Polsce w 2007 r., czyli w ciągu 7 lat zarządzania tą marką w naszym kraju, AmRest zbudował solidne podstawy biznesowe dla dalszego rozwoju marki. Wierzymy w potencjał polskiego rynku, jeśli chodzi o dalszy rozwój sieci i jesteśmy przekonani, że wejście kolejnego operatora Burger King na polski rynek wzmocni nasze działania z korzyścią dla klientów - komentuje Iwona Sarachman.

Przeczytaj także:

Burger King w Europie to ponad 2 tysiące restauracji, z których większość prowadzona jest na zasadzie franczyzy. Sieć obejmuje ponad 12,3 tys. restauracji w ponad 78 krajach na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MCB Warszawa 2014-12-23 09:26:11

  Szukasz regałów do:

  - biura,

  - sklepu,

  - magazynu,

  - biblioteki,

  - archiwum,

  - muzeum,  Wystarczy zapoznać się z ofertą na www mcb pl  lub zadzwonić 22 668 84 50  To nic nie kosztuje, a nasi pracownicy doradzą jak odpowiednio wykorzystać Państwa przestrzeń w biurze, magazynie, sklepie.  ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,27

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane