PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Marka Ciechan straci przez poglądy właściciela?

Autor: press.pl 23 września 2014 10:18

Marka Ciechan straci przez poglądy właściciela?

Zdaniem ekspertów radykalne poglądy właściciela Browaru Ciechan, wyrażone na Facebooku, mogą się odbić na postrzeganiu jego marki - czytamy na portalu press.pl.

Zaczęło się od tego, że 11 września br. Dariusz Michalczewski pojawił się na konferencji "Ramię w ramię po równość - LGBT i przyjaciele", manifestując sprzeciw wobec braku tolerancji i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Bokser pozował do zdjęć z tabliczką "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani". Po kilku dniach Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan, w niewybredny sposób skomentował tę akcję na Facebooku.

Słowa właściciela browaru wywołały oburzenie w sieci. Na Facebooku powstała grupa "Nie dla Browaru Ciechan", która wczoraj wieczorem miała ponad 8,3 tys. fanów.

Założona przez Pawła Goźlińskiego, Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana kawiarnia Wrzenie Świata urządziła w poniedziałek wieczorem happening wylewania piwa Ciechan. Bojkot marki ogłosiła też Cafe Kulturalna.

Zdaniem Rafała Barana, prezesa Grey Group, mieszanie marek i polityki jest zawsze bardzo groźne, bo trudno przewidzieć konsekwencje, szczególnie wtedy, jeśli dyskusja toczy się na poziomie światopoglądowym. 

Michał Nowosielski, dyrektor kreacji BBDO Warszawa, dodaje, że coś takiego jak marka to materia bardzo delikatna i trzeba sobie zdawać sprawę, że bardzo łatwo jej zaszkodzić.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • efes 2014-09-24 11:39:49

    W ramach bojkotu Ciechana w moim sklepie go już nie ma bo...został wykupiony (ale czekamy na dostawę). To tyle w temacie bojkotu środowisk GW-na (bo to oni nakręcają temat)

  • Janek 2014-09-24 09:56:58

    Dla mnie geje, lesby itp mogą sobie robić co chcą u siebie w domu byle nie eksponowali swoich obyczjów na ulicy i byleby nie mogli decydować o zyciu innych ludzi w tym małych dzieci. O swoim takim czy innym zyciu owszem niech sobie decyduja i nawet im prawo tego nie zabrania.

  • uCIECZony 2014-09-24 08:30:25

    Człowiek ma swoje poglądy i nie boi się do nich przyznać. To wielka zaleta. Gratulecje dla Właściciela popieram i dziś sobie pozwolę Ciechana spożyć za Pana zdrowie!

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane