Marka tequili stworzona przez George'a Clooneya sprzedana za 1 mld dolarów

Autor: dlahandlu.pl za businessinsider.com 22 czerwca 2017 11:34

Marka tequili stworzona przez George'a Clooneya sprzedana za 1 mld dolarów George Clooney i Randy Gerber, fot. za casamigostequila.com

George Clooney stworzył firmę produkującą tequilę właściwie przez przypadek. Teraz sprzedał ją koncernowi Diageo za kwotę 1 mld dolarów - podaje CNBC.

Ideą marki Casamigos, którą stworzył Clooney i jego dwóch przyjaciół, Rande Gerber, mąż Cindy Crawford, i Michael Meldman, zrodziła się, gdy Clooney i Gerber kupili sąsiednie nieruchomości w Meksyku i zaczęli pić tequilę. Rozsmakowali się w trunku tak bardzo, że postanowili stworzyć własną markę.

Gerber i Clooney spędzili dwa lata z gorzelnikami i spróbowali 700 próbek tequili, dopóki nie znaleźli idealnej receptury. Chcieli znaleźć taką tequilę, którą mogliby pić przez cały dzień, która nie miała palącego posmaku i nie pozostawiała z uczuciem pragnienia.

Początkowo marka Casamigos została stworzona wyłącznie na potrzeby prywatnej konsumpcji, ale kiedy duet zaczął produkować około 1000 butelek rocznie, twórcy musieli uzyskać licencję na napój.

Do zespołu dołączył Meldman, a pomysłodawcy znaleźli dystrybutora w USA. W 2013 r. rozpoczęli produkcję i alkohol wszedł do sprzedaży. Gerber podkreślił, że chcieli utrzymać przystępne ceny.

Butelka o pojemności 750 ml kosztuje od 45 do 55 dolarów.

Według Ad Age, tequila Clooneya i spółki stała się jedną z najszybciej rozwijających się marek tequili, podwajając wolumen w latach 2014 i 2015. Obecnie jest sprzedawana w 20 krajach - w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Hiszpanii, Włoszech, Peru, Republice Dominikany i Jamajce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane